Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Posted on 31/01/2019 1:20pm

Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym był zatrudniony, a tym samym osiągał określony dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego na terenie naszego kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
Jeszcze nie tak całkiem dawno rozliczenie z Urzędem Skarbowym naprawdę nie było proste. Trzeba było samodzielnie uzupełnić specjalny formularz lub powierzyć to innej osobie, która oczekiwała za to naprawdę niemałej zapłaty. Z wypełnionym formularzem należało udać się do Urzędu Skarbowego, tracąc przy tym nieraz naprawdę bardzo dużo czasu. Na chwilę obecną sprawa (łukasz sołtys - adwokat z wrocławia) ta jest o wiele prostsza . Wszystko za sprawą nowatorskich technologii oraz globalnej sieci komputerowej. Aktualnie bowiem z Urzędem Skarbowym można rozliczyć się wykorzystując do tego globalną sieć komputerową. Potrzebny jest jedynie komputer oraz specjalny program PIT.
podatki
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com


PIT 2015 jest naprawdę łatwym w obsłudze programem, który umożliwia samodzielne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Aby z pomocą programu PIT 2015 uzupełnić właściwy formularz PIT, nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Program PIT naprawdę dokładnie pokazuje, co w którym miejscu trzeba wpisać. Równocześnie jego obsługa jest zaskakująco prosta, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy.

Czy nasz post jest ciekawy, ale masz chęć na więcej? Pragniesz poznać link do artykułu? Więc namawiamy - wystarczy tylko najechać myszką.

Program sprawdza, czy w formularzu nie wkradły się pomyłki. Jeśli stwierdzi ich obecność, nie pozwoli na wysłanie formularza do Urzędu Skarbowego. Jest to więc rewelacyjne rozwiązanie, które pozwala mieć pewność, że do Urzędu Skarbowego trafia poprawnie wypełniony PIT bez żadnych błędów (więcej: już czas pomyśleć o rozliczeniu PIT). W konsekwencji możemy mieć pewność, że nie trzeba będzie składać tak zwanej korekty. Wysyłanie zeznania przy pomocy globalnej sieci komputerowej to także ogromna oszczędność czasu. Wszystko wykonamy bowiem, siedząc wygodnie w ulubionym fotelu. Nawet na chwilę nie musimy opuszczać domu.
Internet jest bez wątpienia wielkim osiągnięciem technicznym. Dzięki niemu możemy już nie tylko kupić potrzebne nam produkty, ale również wysłać zeznanie do Urzędu Skarbowego. To naprawdę ogromne ułatwienie, po które decyduje się sięgnąć coraz większa grupa Polaków. A jeszcze nie tak dawno takiego rozwiązania baliśmy się panicznie.

Tags: Urząd Skarbowy, fiskus, formularz