Z jakiego powodu nie powinno się udostępniać naszych danych teleadresowych niezaufanym osobom?

Posted on 08/11/2018 8:27am

W dzisiejszych dniach nowoczesne technologie bardzo pomagają ludziom w codziennym życiu, wszakże należy żałować, że posiada to również swoją tzw. ciemną stronę. Należące do nas informacje osobowe znajdują się w specjalistycznych bazach informacji, do których administrowania należy w naszym kraju posiadać pozwolenie organizacji o nazwie GIODO.


Co to jest, na pewno rozumie każdy właściciel firmy, gdyż na ogół posiada poufne informacje teleadresowe własnych klientów albo partnerów.
audyt ochrona danych osobowych
Source: http://www.flickr.com/


A z jakiego powodu podawanie takich informacji jak NIP czy nazwisko mogłoby być niebezpieczne? Gdyż jest to łakomy kąsek dla wszelkich ludzi, którzy potrafią takowe dane w nielegalny oraz szkodliwy sposób wykorzystać wbrew nam. Najbardziej wykorzystywanym sposobem okazuje się być branie na inne, niewinne osoby różnorodnych pożyczek, które to my musimy następnie regulować. Przeto także bardzo nierzadko prowadzony jest specjalistyczny audyt ochrona danych osobowych bowiem to niezwykle ważna kwestia także dla administratorów takich danych. Zajmują się niniejszym specjalistyczne spółki, jakie pamiętają, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć tego typu bazy danych, żeby nikt nieuprawniony nie posiadał do nich wstępu.


polska
Author: FuturePR
Source: FuturePR


Jak jest wiadome audyt jest to wariant na sprawdzenie zabezpieczeń, natomiast ochrona danych osobowych jest kluczową kwestią, jaka chroni nasze osoby przed różnorakimi złodziejami.
Kto bowiem chciałby zostać klientem np. banku, który nie troszczy się o swoich klientów, na których wszakże zyskuje? Niestety w gazetach stosunkowo nierzadko pojawiają się różnorakie informacje o tak zwanym wycieknięciu danych osobowych. Dziwna może zostać liczba, ponieważ w naszym kraju zdarzały się kradzieże danych kilku mln ludzi, z kolei w USA nawet 200.

Tags: czas, PRacownik, piec, wiadomości, klientów