Z jakich powodów telefony firmy Nokia cieszyły się tak dużą popularnością, opis pary interesujących modeli tego producenta.

Posted on 09/01/2021 8:27am

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy nikomu nie śniło się jeszcze o dotykowych telefonach, na rynku królowała niepodzielnie Nokia. Wprawdzie pozostali producenci jakoś z nią konkurowali, jednak średnio im to wychodziło.


nokia 3710 fold
Author: Camera Eye Photography
Source: http://www.flickr.com
Nokia przez ten czas zaprezentowała wiele kultowych urządzeń, a każda z kolejnych premier cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak na tamten okres telefony te charakteryzowały się bardzo dobrymi parametrami, wygodnym użytkowaniem i świetnymi czasami pracy na baterii. Nawet proste modele, na przykład nokia 3120c dawały użytkownikom całkiem duże możliwości, między innymi możliwość uruchomienia Javy czy dobry aparat. Ale niektóre posiadały znacznie więcej możliwości, na przykład nokia 3220 miała cyfrowy dyktafon a także możliwość wymieniania wkładek stylizacyjnych pod obudową - czym się różni nokia 3120c.


fotos - firma
Author: Creative Commons Uruguay
Source: http://www.flickr.com


W pewnej chwili bardzo popularne były telefony otwierane, oczywiście Nokia również miała kilka modeli tego typu w swej ofercie. Niepozornym, ale równocześnie świetnie działającym urządzeniem tego typu jest nokia 3610 fold. Aparat ten był zaliczany do tych najtańszych, lecz całkiem dobra jakość i długa praca na bateriach spowodował, że był on chętnie kupowany. Również nokia 3710 fold była zaliczana do telefonów budżetowych, lecz charakteryzowała się kilkoma ciekawymi funkcjami.


Po pierwsze pozwalał na transfer danych w standardzie 3G, przez co nie było w niej problemów z przeglądaniem internetu - nokia 3710 fold to mój ulubiony model. Poza tym producent zainstalował w nim GPS i mapy, co bardzo się przydawało w czasie jakiś dalszych podróży.

Tags: aparat, użytkownik, typ