Programista na rynku pracy

Posted on 07/11/2018 7:31am

Programista zalicza się do jednego z dziesięciu najbardziej poszukiwanych przez pracodawców stanowisk pracy. Lecz profesja ta nie jest dla wszystkich. Aby nim zostać trzeba lubić matematykę a zwłaszcza komputery, czyli informatykę. Jedno jest bezsporne programista to profesja z przyszłością. W najbliższym czasie będą oni tak samo doceniani i szanowani jak prawnicy czy medycy.


Komputer PC all-in-one HP Omni 100z
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Jak którykolwiek zawód ten też ma swoje dobre i złe strony. Dużym atutem są zarobki. Przeciętna pensja programisty wynosi około 5000 zł brutto. Wypłata ta zależy między innymi od tego, jakimi językami programowania umie się posługiwać. Wadą jest to, że przez bardzo długi kontakt z komputerem naraża on swój wzrok a także kręgosłup. Programistą można stać się po technikum komputerowym jak i po studiach wyższych. Przy użyciu profesjonalnego języka pisze on programy komputerowe i wprowadza do stosowania. Takie programowanie jest tylko jednym z kroków tworzenia określonego programu.

Osoby zatrudniające oprócz wyższego wykształcenia kierunkowego wymagają od kandydata tego, by potrafił analitycznie myśleć, rozwiązywać wszelakie problemy a także umiał z łatwością pracować w grupie. Również a właściwie głównie konieczna jest znajomość konkretnego języka programowania, technologii internetowych oraz specyfikacji aplikacji internetowych. Niewątpliwie bardzo istotne jest to, aby płynnie znał język angielski, co widać po ofertach, które częstokroć są pisane w tym języku.

Toughbook klasy ruggedized: CF-31
Author: Panasonic
Source: Panasonic
Również jest zobowiązany znać tak zwane języki programowe. Bardzo często poszukiwana jest tak zwana praca java. Chodzi tu o to, by pretendent umiał język programowania java. Stał się on ostatnimi czasy jednym z zasadniczych języków programowania. Cechuje się on przystępnością, łatwością zapisu i szybkością. Kiedy programista szuka pracy może w przeglądarkę internetową wpisać "praca w systemie sap". Niewątpliwie wyświetli się mu dużo ofert pracy, z czego połowa napisana w języku angielskim. Sam skrót SAP oznacza międzynarodową spółkę akcyjną, zajmującą się produkcją systemów do zarządzania przedsiębiorstwem.

Tags: komputery, język angielski, programy komputerowe, programista, języki programowe, język programowania, zawód