Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się miło. Warto zapoznać się ze swoimi prawami, aby położyć kres bolesnym doświadczeniom.

Posted on 18/01/2018 9:47am

Nowy miesiąc, następna wypłata. Przyszedł więc czas, by wyruszyć się na wytęsknione zakupy. Miejmy nadzieję, iż sfinalizują się pomyślnie i bez większych problemów konsumenckich. Nic tak nie niszczy naszej uciechy jak szybka reklamacja, czy niepełna zgodność wyrobu z opisem, w sytuacji zakupów na odległość.


regulamin sklepu internetowego
Author: northmemphisctc
Source: http://www.flickr.com
Nareszcie! Nabyłyśmy idealne półbuty, są odpowiednie do naszej ukochanej spódnicy, a dodatkowo fascynują naszego faceta. Nieszczęśliwie, możemy nacieszyć się nimi tylko chwilę, ponieważ pierwotny wyskok na miasto w ich towarzystwie skończył się omal katastrofalnie i następnego dnia, z samego rana kierujemy się do sklepu, który ledwo co nawiedziłyśmy.

Regulamin sklepu naturalnie zawiera reklamacje, ale po takiej przygodzie nie bardzo mamy ochotę mieć z tymi butami cokolwiek wspólnego. Niestety zwykle kwestia kształtuje się inaczej i jesteśmy zobowiązani zaakceptować zreperowany towar powtórnie. Zazwyczaj reklamacja zakłada najpierw naprawę, a jeśli nastąpi konieczność kolejnej, wtedy istnieje możliwość odzyskania pieniędzy. Dowiedz się więcej informacji - Serwis Legalny Biznes

Tarapaty

Niekiedy przydarza, że zwiążemy się niechcianą już umową, której dodatkowym skutkiem ubocznym jest wysoka kara za odstąpienie od umowy. Porozumienie, które zakłada przeogromne sumy i, których nie jesteśmy w stanie wydać na tego typu zachcianki, możemy przedyskutować z prawnikiem. Nie każdy prawdopodobnie ma wiedzę o tym, że istnieją klauzule niedozwolone - link do strony.


prawo w sklepach internetowych
Kodeks cywilny zaznacza, iż uzgodnienia, które nie zostały sformułowane jednostkowo, nie wiążą klienta, jeżeli kształtują jego prawa w sposób niezgodny z dobrymi obyczajami i uderzająco naruszający jego interesy. Mamy więc możliwość na zgłoszenie podobnego kłopotu do sądu powszechnego. Początkowo jednak sugerowana jest wizyta u przedsiębiorcy oraz uzewnętrznienie swoich lęków. Jedynie w sytuacji, kiedy nie dojdzie do konsensusu spokojnie możemy udać się do pobliskiego sądu. Doradztwa można szukać u miejskiego albo powiatowego rzecznika konsumentów lub w instytucji konsumenckiej, tj. Federacji Konsumentów, Stowarzyszeniu Konsumentów Polskich, które to są finansowane z budżetu Państwa.

Tags: zakupy, umowa, Sąd, reklamacje