Wszystko co chciałbyś wiedzieć o wagosuszarkach

Posted on 11/07/2018 5:14pm

Istnieje szereg miejsc, w których analizuje się masę produktu przed poddaniem ich procesowi osuszania oraz po. Niegdyś radzono sobie z tym problemem w sposób następujący: dokonywano pomiaru wagi materiału, potem suszono go przez parę godzin, na koniec ważono raz jeszcze. Robiono tak, aby ocenić jego wilgotność. Jednak tego typu metoda była dość zawodna. Istnieją czasem sytuacje, w których czas jest bardzo ważny, a kilka godzin tradycyjnego suszenia komponentu nie działało na korzyść badań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.
wagosuszarka
Source: wagi-elektroniczne.pl
Zbudowane jest ono ze swoistych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe części klasycznej wagi, powiadamiające laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Znajduje się w miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej wkłada się badane surowce. Przy pomocy tego urządzenia, z wykorzystaniem procesu termograwimetrii (niedobór wagi materiału w trakcie ogrzewania go), weryfikowana jest różnica między mierzonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie komponentu, a jest wymagane w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być istotna np. przemysł.Sklep internetowy przygotował propozycję zawierającą tego typu narzędzia, produkowane przez najlepszych europejskich producentów. Odznaczają się one dobrym wykonaniem oraz dużą precyzją w przeprowadzanych na nich badaniach. Ponadto w ofercie jest się potrzebna termiczna drukarka do wagi (szerzej na ).Na specjalną atencję zasługują wagosuszarki firmy KERN. We wspomnianym sklepie stanowią one największą cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one głównie zakresem temperatur, w jakich można dokonywać pomiarów. Standardowo, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Jednak firma KERN proponuje dwa urządzenia z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 pozwala na analizę w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Dlatego są one tak bardzo polecane klientom.

Ponadto (rozwinięcie tematu- www.cyfrowe.pl), internetowy sklep poleca także te urządzenia zrobione przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt posiada specyficzny i bardzo innowacyjny wygląd. Oprócz tego jest bardzo łatwy w obsłudze. Ponadto (zobacz tu) w asortymencie mieszczą się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.