Właściwe oznakowanie numeryczne posesji jest niezwykle istotne, gdy interweniować musi opieka medyczna czy straż pożarna.

Posted on 19/06/2019 7:24am

Problem właściwego oznaczenia budynków, jest tematem przepisów ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne. Użytkownicy nieruchomości zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że prawidłowe oznaczenie numeryczne posesji należy do ich powinności. Chodzi o założenie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości. Dodatkowo, taką tablicę musi się właściwie rozjaśnić. Poprawne oznaczenie posesji ma istotną rolę wagę, w codziennej służbie osób odpowiedzialnych za ochronę i porządek oraz pracowników służby medycznej.
numer domu
Author: Thomas Abbs
Source: http://www.flickr.com
Posiadacze nieruchomości nie są w pełni świadomi konsekwencji, iż nie umieszczenie szyldu z numerem porządkowym domu może istotnie wydłużyć czas wyczekiwania na interwencję policji bądź dotarcie karetki pogotowia. Nie rzadko zdarza się bowiem, że służba medyczna, straż pożarna lub radiowóz błądzą po terenie, dowiadując się o konkretny miejsce zamieszkania.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj ponadto ten świetny artykuł (https://www.radca-pr.pl/index.php/uslugi/). Sprawdź, to także będzie dla Ciebie wartościowe.

Tym samym trwoniąc bezcenne minuty, które mogą ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Użytkownicy nieruchomości muszą zatem posiąść wiedzę, że samo założenie na budynku ozdobnego numeru nie wystarczy. Od estetycznej ważniejsza jest informacyjna funkcja oznakowania posesji. Dlatego kiedy budynek posadowiony jest w dalszej części ogrodzonej posesji, wywieszkę z liczbą porządkową należy umieścić nie tylko na nim, ale także na ogrodzeniu.numer domu
Author: unblessed_scalar
Source: http://www.flickr.com
Poza tym zgodnie z przepisami polskiej normy budynki użyteczności publicznej muszą mieć właściwie wytyczone wyjścia ewakuacyjne, po to ażeby zapewnić szybką i bezpieczną ucieczkę ludzi z miejsca zagrożonego pożarem. Muszą również zostać oznaczone znakami ochrony przeciwpożarowej. Ze względu na bezpieczeństwo osób przebywających w obiektach, oznaczenia ewakuacyjne są ważnym identyfikatorem w czasie ewakuacji. Oznakowanie budynków tablicami i znakami ewakuacyjnymi, daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. W przypadku wystąpienia zagrożenia będą mogli z łatwością znaleźć drogę ewakuacji na zewnątrz z obiektu.

Znakowaniem obiektów zajmują się również firmy reklamowe, a wykonywanie działań tego typu ma służyć promowaniu produktów i marek, czy też po prostu - lokalizacji tych przedsiębiorstw. Więcej na ten temat tutaj:

Tags: budynek, policjanci, strażacy