W jaki sposób zadbać swoją własność w Internecie?

Posted on 22/06/2018 12:07am

Tuż po tym, gdy Archimedes wyskoczył z okrzykiem z wanny oraz rozpoczął biec po uliczkach Syrakuz, powinien pójść do urzędu patentowego i zastrzec swe odkrycie. Co prawda działał na zamówienie króla Hierona II i w takim razie nie był zmuszony bać się o plagiat, ale jak twierdzi powiedzenie pilnowanego Pan Bóg strzeże.


Niestety osób łasych na czyjeś dobro nie brakowało kiedyś oraz nie brakuje do dzisiaj.


Nie tylko na targowiskach moglibyśmy z łatwością zakupić buty abibas czy pmua. Dotyczy to mnóstwa, jeżeli nie wszystkich, obszarów naszego życia oraz nie tylko przedmiotów fizycznych. Co jakiś okres słuchamy w radio dialogi o plagiatach różnych dzieł muzycznych. Ta plaga rani także branże IT, zatem technologie internetowe. Własność umysłowa jest tu wyjątkowo ważna, dlatego powstała gałąź prawa zwana po prostu prawo it. Tyczy się ono przykładowo zbywania autorskich praw majątkowych do tzw. dzieł w formie aplikacji komputerowych, obrazów czy tekstów. Wszyscy znamy np. oznaki wodne na rogu jakiegoś zdjęcia. Tzw. prawo it ma na zamiarze chronić twórców przed - powiedzmy to otwarcie - złodziejami.
wnętrze mieszkania
Author: ZZ Bottom
Source: http://www.flickr.com


Idąc tym tokiem myślenia możemy dojść do kwestii jaką jest tzw. ochrona znaków towarowych ( dowiesz się więcej na stronie www.arnetsystem.pldowiesz się więcej na stronie ). Czym jednak w oczach prawa jest symbol towarowy? Więc mogłoby nim zostać każde oznaczenie, które można by oznaczyć na sposób przykładowo graficzny, jeżeli oznaczenie takowe nadaje się do odróżnienia w obrocie towarów jednego przedsiębiorstwa od wyrobów drugiego zakładu. Rejestrując znak towarowy uzyskujemy prawo na korzystanie z niego przez dekadę i jego ochronę przez prawo na taki czas.


Tego typu ochrona znaków towarowych może skutecznie wystraszyć nieświadomych zwolenników cudzej własności, którym może się wydawać, że "pożyczenie" zdjęcia nikomu nie wyrządza problemu.

Tags: zabezpieczenie, umowa, kupić