W jaki sposób rozwija się rynek smartfonów, z jakiego powodu te urządzenia są tak chętnie kupowane.

Posted on 08/07/2018 7:18am

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie mógł przypuszczać, jak rozwinie się rynek telefoniczny. Królowały wtedy ogromne, mało poręczne aparaty, jakie nie dość że były bardzo drogie, to poza dzwonieniem niewiele więcej mogły zaoferować. Technologiczny rozwój przyczyniał się do zmniejszenia rozmiarów sprzętu, jednak dopiero patent firmy Apple spowodował, że świat telefonów komórkowych wygląda dzisiaj właśnie tak jak to widać. Jedno trzeba przyznać, szef tej firmy to był wizjoner, i wiedział jak te wizje wcielić w życie.
application
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Jedną z takich wizji wykorzystał w całkowicie nowym urządzeniu, które w miejsce klawiatury miał zupełnie odmienne rozwiązanie, czyli dotykowy ekran. Sprzęt taki składał się właśnie z tego ekranu, obudowy i całej elektroniki w środku. Świat początkowo z ostrożnością podszedł do tej nowinki, ale tak naprawdę wszystko ocenili konsumenci. Telefony z ekranem dotykowym stały się symbolem luksusu, więc zainteresowanie nimi zaczęło rosnąć w szybkim tempie.Niewiele czasu później pozostałe firmy dostrzegły potencjał, jaki miały w sobie smartfony, bo tak właśnie nazwano te telefony > telefony stacjonarne, i świat został wręcz zalany takim sprzętem. Dzisiaj rynek smartfonów rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, w zasadzie zwykłe telefony (www.maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow) już kilka lat temu straciły swoją pozycję. A same smartfony są obecnie potężnymi komputerami, o możliwościach i parametrach sporo przewyższających kilkunastoletnie komputery. Współcześnie na rynku funkcjonują dwa rodzaje smartfonów, czyli sprzęt oparty na systemie operacyjnym Android i Apple.


Smartphone
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Próbuje je gonić Windows ze swoim okienkowym systemem, lecz póki co mocno pozostaje z tyłu. Popularność smartfonów wzięła się także z tego, że dają one ogromne możliwości rozrywki a ostatnio nawet i pracy. Oferowane obecnie aplikacje na smartfony to bardzo zaawansowane programy, przez co mogą cieszyć i graczy i osoby chcące pracować na tych urządzeniach. Biorąc pod uwagę rozwój rynku smartfonów spodziewać się można, że wkrótce telefony klawiszowe staną się zabytkiem.

Tags: Windows, telefony, rynek, Urządzenia