W jaki sposób kupić właściwą lawetę? Wartościowe wskazówki mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zaciekawiony

Posted on 13/03/2019 7:56am

Usterka samochodu może przytrafić się zawsze i wszędzie, także gdy wszystko wydaje się być ok oraz postanowiliśmy pojechać na wakacje. Lecz czasem nie upłynie nawet piętnaście minut, a auto zgaśnie oraz żadnym sposobem nie udaje się nam go uruchomić. W takich sytuacjach konieczna jest laweta, która ściągnie auto z drogi oraz zawiezie do właściwego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa
Author: Jon Collins
Source: http://www.flickr.com
Firmy proponujące usługi związane z pomocą drogową niejednokrotnie są zmuszone zakupić nową lawetę, toteż warto poznać parę zaleceń, jakie uproszczą jej wybór. Nade wszystko laweta może być albo samodzielną maszyną, albo przyczepą, którą należy umocować do samochodu silnikowego posiadającego odpowiednią konstrukcję.

Kliknij, na tej stronie jest faktycznie świetna strona, która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Znajdziesz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Przy pomocy lawety można nie wyłącznie transportować samochody, ale także motory czy quady, też awaryjne, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest w takim razie niesłychanie znaczącym elementem lawety, na jaką powinniśmy mieć uwagę, jeśli chcemy dokonać celnego zakupu. Poza tym laweta powinna być wykonana z rzeczywiście trwałych materiałów, a dokładnie z tworzyw o wysokiej wytrzymałości. Wyłącznie wtedy będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Trzeba również wiedzieć, że wyróżnia się różnorakiego rodzaju lawety, zarówno jedno-, jak i dwupiętrowe. Lawety bowiem służą nie tylko do ściągania z drogi awaryjnych aut, lecz także do przewożenia nowych modeli, które właśnie co wyszły z produkcji oraz muszą być zawiezione do salonu. Laweta musi być zabezpieczona przed rdzą, a w tym miejscu w szczególności sprawdza się cynk hutniczy.mechanik, naprawa auta
Na koniec należy powiedzieć, aby mieć na uwadze cenę – zakup musi być opłacalny, ale nie można kierować się za niewielką cenę, gdyż może ona wynikać z tego, że nie wszystko z daną lawetą jest jak trzeba. Wówczas powinno się szczegółowiej zaciekawić zagadnieniem albo całkiem odpuścić.Dzięki opisanym sugestiom dobór odpowiedniej lawety już nie będzie taki ciężki, jak może się na początek wydawać. Dlatego nie trzeba się bać. Czasami bowiem lepiej jest posłuchać rozważnych rad, aby nie martwić się zakupem – nie można zaprzeczyć – niezrównanie wymagającego sprzętu, jakim jest właśnie laweta Szczecin.

Tags: samochód, transport, usterka, awaria