Obecnie mamy spore możliwości uzyskiwania informacji. Wskazuje na to chociażby zjawisko Big Data

Posted on 21/01/2019 7:19am

Istnieją ku temu przesłanki, że przyszłość jest w rękach statystyki. Na pierwszy plan wysuwa sie Big Data, czyli zbiory danych o ogromnej objętości, zmienności oraz określonej wartości. Cel pozyskiwania dostępu do tych danych jak i przetwarzania, jest dość oczywisty - ma to wspierać procesy decyzyjne. Przez to możemy odkrywać nowe zjawiska, a także ulepszać procesy.

Analizowanie danych Big Data
Author: TAHRD NTNU
Source: http://www.flickr.com
Analizy danych Big Data mają zastosowanie w wielu tematach, w polityce albo biznesie. Pojęcie to wiąże się ze zbiorami informacji, których analizowanie wymaga prawdziwie skomplikowanych narzędzi. To przez ich ogromną skalę. Big Data jest odpowiedzialne za analizę różnego rodzaju danych, żeby potem je przetworzyć i dać status wiedzy. Jest to przydatne w podejmowaniu najlepszych decyzji.

Dla jednych takie analizy danych to duże możliwości (doczytaj tutaj), dla drugich wręcz odwrotnie, budzą one mocne lęki. Dajmy na to, stosując Big Data właściciele banków mogą określić zdolność kredytową pożyczkobiorców. Przedsiębiorstwa zajmujące się finansami zbierają i sprawdzają informacje o klientach. Do tego celu wykorzystują dane ze stron społecznościowych, zakupowych oraz pozostałych miejsc, które mają związek z marketingiem.

Istnieją także takie sposoby, że montuje się urządzenia filmujące i mikrofony w różnych miejscach. To bez wątpienia przeraża przeciętnych ludzi oraz sprawia, że Big Data jest kojarzone z inwigilacją, szpiegowaniem i bezprawnym pozyskiwaniem informacji, a następnie wykorzystywanie tych informacji do określonych celów.


Specjaliści uspokajają i objaśniają, iż firmy przetwarzają i sprawdzają tego typu dane, ale jedynie z legalnych miejsc. Dzięki tym danym formułowane są wnioski oraz dzięki temu powstaje profil danej sytuacji, a to daje pomoc firmom w zakresie ich działalności.

Big Data więc to proces, który polega na korzystaniu z danych, lecz na pewno nie jest to zbieranie danych dla tylko ich gromadzenia - poczytaj. Co więcej, odpowiednie używanie danych było w biznesie cały czas czymś normalnym, lecz dziś tego typu możliwości są znacznie większe.

Kliknij ten link i sprawdź tu brykieciarka hydrauliczna dodatkowe informacje na ten temat - one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie zwlekaj za długo:)

Są szybsze oraz bardziej precyzyjne, analizowane są też z różnych źródeł. Zbierane w sposób legalny przyczyniają się do poprawy usług w wielu branżach.

Tags: biznes, firmy, narzędzie, proces, inwigilacja