Użycie folii samoprzylepnej w komunikacji i reklamie

Posted on 14/03/2019 6:29am

Folie samochodowe
Source: sklep.lambda.pl
Powszechność taśmy samoprzylepnej nieprzerwanie zwiększa się już od ponad dekady.
Równocześnie z rozwojem techniki i zmian zachodzących w biznesie jest ona intensywniej używana. Folie samoprzylepne w formie naklejek towarzyszą nam już od najmłodszych lat. Jednak ich rola jest kluczowa w wielu innych dziedzinach biznesowych.
 
Poza tymi najbardziej znanymi oraz ogólnodostępnymi foliami, osobny rynek stworzyły specjalne folie samoprzylepne.
Produkowane są do konkretnych zastosowań gospodarczych i marketingowych. Folie wykorzystuje się na przykład do robienia izolacji, połączenia elementów, w formie uszczelniania oraz profesjonalnej ochrony materiałów. Można kupić zarówno jedno oraz dwustronnie pokryte klejem.
 
Ponad wszystko pospolitym zastosowaniem folii samoprzylepnych jest zrobienie przekaźnika treści reklamowych. Reklama taka może występować w postaci zadrukowanej folii albo odpowiednio wyciętego obrazka. Dla grafiki drukowanej mamy do wyboru różne technologie i folie, zależnie od planowanego zastosowania. Jeżeli chcemy reklamy na równej powierzchni zdecydujemy się na standardowy wydruk na folii matowej lub błyszczącej. Tą reklamę można zabezpieczyć przed wpływem promieni słonecznych i przedłużyć jej trwałość. W przypadku nierównych płaszczyzn nakłada się folię wylewaną. Zwykle jest wykorzystywana do reklamy naklejanej na pojazdach (produkowane są nawet specjalne folie samochodowe). Kolejną powszechnie znaną techniką jest One Way Vision. Folia z charakterystycznymi dziurkami, która z jednej strony zapewnia widoczność, z drugiej widać reklamę. Ostatnia możliwość wykorzystania folii samoprzylepnej drukowanej to folie do podświetlania świetnie sprawdzające się na wszelkiego typu kasetonach.
 
Jeśli projektujemy reklamę o wycinanym wzorze optymalne dla nas są folie ploterowe. Tu także trzeba zaznaczyć wykorzystanie folii i jej trwałość. W inny sposób wykonane są reklamy chwilowe na przykład na witryny sklepowe a inaczej napisy na pojazdy. Metody nakładania na siebie kilku warstw folii pozwalają na uzyskanie lepszych wzorów. Dystrybucja folii i papierów samoprzylepnych jest coraz bardziej korzystnym biznesem ze względu na rosnące zainteresowanie oraz zapotrzebowanie taką formą reklamy.

Tags: folie, pojazdy

Author: k.s.