Selfie, czyli polecane gadżety do smartfonów

Posted on 10/01/2021 7:29am

Współczesne telefony już bardzo dawno przestały być urządzeniami, służącymi nam jedynie do telefonowania i pisania popularnych sms-ów. Dzisiejsze telefony to prawdziwe kombajny multimedialne. Przykładowo można dzięki nim posłuchać muzyki, gdyż każdy nowoczesny smartfon ma możliwość odtwarzania mp3, odbierania radia oraz dostęp do Internetu, przez co możemy słuchać muzyki w każdym miejscu i w każdym czasie. Dzięki owemu dostępowi do sieci cały czas mamy oczywiście możliwość wyszukania każdej niezbędnej wiadomości, kontaktu z najbliższymi poprzez facebooka albo maila. Smartfona bardzo często używamy również jako aparatu foto, dzięki któremu prędko i w każdym miejscu zrobimy fotografię, uwieczniając daną wyjątkową chwilę, aby cieszyć się nią później.
akcesoria do telefonów
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com
Zrobienie fotek przy pomocy telefonu nie jest dziś żadnym kłopotem. Zwyczajnie wybieramy w opcjach naszego telefonu ikonę odpowiadającą za zdjęcia i już po chwili możemy wykonywać fotki. Co ważne, dzięki temu, że mamy aparat foto w smartfonie, mamy możliwość zrobić foty oraz natychmiast zamieścić je w necie.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż świetna treść z pewnością też jest godna polecenia.

Niezwykle popularne są już nie jedynie fotki robione komuś albo czemuś, ale robione samym sobie. Zdjęcia tego typu, robione „z ręki”, czyli tak zwane selfie czy „słitfocie”, zyskały swój rozgłos dzięki mediom społecznościowym, na przykład Twitterowi. Takie zdjęcia zazwyczaj są wykonywane w celu pochwalenia się nową fryzurą, make-upem czy ciuchami. Ale czasem też takie zdjęcia mogą
selfie
Author: Brian Eager
Source: http://www.flickr.com
być cudowną pamiątką, gdy na przykład uwiecznimy dzięki nim nasz udział na jakimś ciekawym koncercie naszego idola, a jeszcze większe znaczenie może mieć zdjęcie, na którym będziemy my oraz nasz idol.


Zdjęcia z ręki są już tak częstym zjawiskiem, że powstaje nawet dodatkowe wyposażenie do smartfonów, które pozwala na jeszcze prostsze i szybsze robienie tych zdjęć. Przykładem są tu tak zwane selfie stick, to znaczy akcesoria , które przypominają krótki wysięgnik czy kijek z uchwytem, do którego możemy przymocować nasz smartfon, co pozwoli na objęcie większym zasięgiem tego, co będziemy chcieli utrwalić na fotografii.

Jak widać, technika wychodzi naprzeciw wszelkim potrzebom. Jeśli więc jesteśmy fanami selfie i pstrykanie zdjęć „z ręki” nie jest nam obce, najlepiej by było zaopatrzyć się w selfie stick, aby znacznie ułatwić sobie te czynności.

Tags: zdjęcie, telefon, smartfon, technika, foto