Rola przepisów prawa

Posted on 08/01/2019 7:35am

notariusz
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ludzie, których poczucie moralności, inteligencja i dorobek naukowy plasują się o wiele, wiele wyżej, niż kilkaset lat wcześniej (oczywiście: generalizując), zaczęli oczekiwać od władzy pewnego gwarancji. Od wieków, przykładowo, król nie mógł pozwolić sobie na to, by wejść na teren dowolnego domu, kazać przyciągnąć sobie jego gospodarza i powiedzieć mu, że ten dom bardzo mu się podoba, więc go zabiera.

A gospodarza i jego bliskich – do lochów. To rzecz jasna przerysowany obrazek, jednak istnieją całe regały, księgi klauzur i ustaw, jakie ubezpieczają termin mienia i samą własność każdego człowieka. Tak samo działa to w drugą stronę: ktoś, kim kieruje tylko kaprys i zachcianka, nie ma prawa przejść się do lasu i zadeklarować: tu i tu jest moja ziemia; jutro stanie tu płotek, a pojutrze zamieszkam w postawionym nad tym pięknym strumykiem budynku. Państwo też ma swoją własność, udokumentowaną, drogą historycznych zmian i uzgodnień z licznymi generacjami ludzi potwierdzoną i przypieczętowaną setką właściwych papierów. W końcu: ludzie z bliskich sobie sfer także nie mogą, pod groźbą kary sądowej, odbierać sobie swoich własności. Wielu spośród tych własności – także za zgodą obu stron. Dotyczy to aut, gruntu, mieszkań – wszystkiego, czego wartość przerasta kilkumiesięczne czy roczne zarobki zwykłego Kowalskiego.

Żeby tego dopilnować, by rozsądzać i potwierdzać odpowiednie papiery i umowy między ludźmi i władzą, ludźmi i pozostałymi ludźmi i w innych przypadkach, niezbędna jest ciekawe źródło jest miejscem, gdzie wielu notariuszy jest osiągalnych każdego dnia, żeby, za stosowną opłatą, udokumentować zgodność i poprawność ustaleń między stronami, testamentów i reszty papierów. Osobą odpowiedzialną, zgodnie z prawem, za niezależne potwierdzenie prawdziwości darowizn, dziedzictw i innych przekazań znacznej wartości majątków, ze stanem faktycznym, jest notariusz to jedno z takich osiedli w stolicy, gdzie bardzo łatwo znaleźć kogoś takiego, jak notariusz Warszawa Mokotów jest częścią miasta leżącą raczej blisko centrum, a przy tym w na tyle dużej od centrum odległości, że czynsze za dzierżawę biur i kancelarii nie są tak wysokie – z tych powodów jest tam naprawdę szeroki wybór notariuszy z odpowiednimi uprawnieniami.

Tags: Testament, ustawy, umowy, własność, deklaracje, mienie, kancelarie

Author: Arek