Rola informatyki dla sprawnego zarządzania firmą, jak najkorzystniej zorganizować obsługę informatyczną.

Posted on 04/10/2018 7:24am

W czasie prowadzenia swojej firmy coraz ciężej jest obyć się bez komputerowego sprzętu. Obecnie komputery są wykorzystywane nawet w najmniejszych jednoosobowych firmach, w jakich właściciel wystawia parę faktur miesięcznie. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można za pomocą komputera wystawiać faktury, ewidencjonować księgowość i sprzedaż, a także komunikować się przy pomocy elektronicznej poczty.

Sprzęt komputerowy
Author: Menno van der Horst
Source: http://www.flickr.com
Jest to ogromnym usprawnieniem nawet dla malutkiej firmy, a w przypadku większych nawet trudno wyobrazić sobie ich działanie bez sprawnej infrastruktury komputerowej. Lecz żeby sprzęt komputerowy dobrze spełniał swoje zadanie, to musi być on odpowiednio zestawiony i powinien posiadać odpowiednie oprogramowanie. W wielu firmach przestój pracownika w wyniku awarii sprzętu nieść może za sobą wymierne straty finansowe, więc trzeba przypilnować tego, żeby wszystko funkcjonowało jak należy. W tym celu należy albo zatrudnić na umowę etatowego informatyka, lub też nawiązać współpracę z jedną z wielu firm które się zajmują informatyczną obsługą.

Przy niewielkiej liczbie komputerów zatrudnianie kogoś na stałe może być nieopłacalne, bo osoba taka przez większość czasu nie miałaby czym się zajmować. Znacznie korzystniejszym wyjściem będzie znalezienie do tego albo dobrego specjalistę od informatyki, albo szczegóły pod linkiem logintrade.pl jakąś firmę która się zajmuje takimi usługami.

Należy przy tym pamiętać, że obsługa informatyczna firm to nie tylko pilnowanie sprawnego działania sprzętu, ale również konfiguracja sieci, bieżąca pomoc pracownikom czy tak ważne obecnie sprawy bezpieczeństwa. Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z firmą albo osobą, która wszystkimi tymi obszarami będzie się zajmować w ramach całościowej umowy.

Najczęściej spotykanym modelem współpracy jest abonament na określoną liczbę godzin, w ramach których robione są wszystkie zlecone prace. Jeśli z jakiś powodów abonament nie będzie wystarczał, to oczywiście nie będzie problemów z wykonaniem dodatkowych prac, jakie są w takim przypadku albo indywidualnie wyceniane, albo na podstawie ustalonego cennika godzinowego.

Tags: sprzęt komputerowy, bezpieczeństwo, cennik, pieniężne