Przedpokój – bardzo istotne miejsce w twoim domu

Posted on 01/12/2021 12:34pm

Choć dla większości z nas najistotniejszym miejscem w domu jest salon, kuchnia czy sypialnia, to powinniśmy docenić znaczenie przedpokoju. Dlaczego? To tutaj musimy odnaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wyjścia i nade wszystko z tego właśnie względu musi być on właściwie rozplanowany. Ale jak to zrobić?

mieszkanie w kilku ujęciach
Author: Irish Home
Source: http://www.flickr.com
Sprawa jest o wiele prostsza, jeśli dopiero aranżujesz mieszkanie. W innym razie na początek potrzebny jest solidny przegląd dobytku, tak, aby skontrolować, co jest nam w ogóle niepotrzebne i nadaje się do śmieci. Niektórym trudno się rozstać przynajmniej z jedną śrubką, a co dopiero wyrzucić coś, co mogłoby się przydać chociażby raz w ciągu najbliższych paru lat. Jednakże należy być stanowczym, gdyż półki w przedpokoju nie pomieszczą wszystkiego. Pudełka ze szpargałami, których nie masz zamiaru wyrzucić, podpisz i wynieś np. na strych albo do piwnicy, dzięki temu zdobędziesz odrobinę wolnego miejsca.

wieszaki na ubrania
Author: Daniel M. Hendricks
Source: http://www.flickr.com
Gdy już zrobiłeś porządek, czas pomyśleć nad kilkoma użytecznymi elementami. Jeżeli już masz szafę, lecz nie podoba ci się i chcesz ją zmienić, masz do wyboru dwie możliwości – zabudowaną bądź standardową szafę, w jakiej będzie miejsce i na obuwie, i na wieszaki na ubrania - zobacz - gastrocentrum frytownica gazowa tutaj. Powinna być dosyć przestronna, zwłaszcza w przypadku dużej rodziny. Drugim rozwiązaniem jest otwarta garderoba, jednakże nie zmieści ona tyle ubrań, jak zwykła szafa. Rękawiczki lub szale można schować w ozdobnych pudłach, ale płaszcze ciągle będą wisieć na wierzchu, co nie spodoba się wszystkim. Jeśli masz dużo par obuwia, konieczne mogą być dodatkowe szafki na buty, jakie warto jest ustawić przy drzwiach, aby nie roznosić brudu - .

Muszą się bez problemu otwierać oraz mieścić nie tylko szpilki, lecz również dłuższe kozaki, aby nie okazało się, iż muszą nieustannie stać na zewnątrz. Dobrze też pomyśleć nad pufą lub innym siedzeniem, dzięki któremu zakładanie butów będzie łatwiejsze, nie tylko dla nas, lecz również np. dla odwiedzającego nasz dziadka.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz z serwisu (https://www.warynski.pl/kontakt/)? Jeśli go nie popierasz, to namawiamy do polemiki. Każda dyskusja jest mile widziana.

Poza tym nie zapomnijmy o należytym oświetleniu, by nie być zmuszonym szukać ulubionej chustki z latarką w ręce, gdyż w szafie panują egipskie ciemności.

Prawidłowo zorganizowany przedpokój może sprawić, iż będziesz bez zdenerwowania wychodzić z domu. Powinno się precyzyjnie przeanalizować każdy element, a na pewno będziemy zadowoleni z jego aranżacji.