Pragniesz sprzedać swoją firmę Sprawdź dokładnie, ile jest warta!

Posted on 14/06/2019 7:18am

Jeżeli właśnie musisz sprzedać swą firmę, którą starałeś się jak najmocniej rozwijać przez całe lata, a równocześnie wkładałeś w to naprawdę wiele pracy i energii, z pewnością wiesz dobrze, jak trudno będzie Ci się z nią rozstawać.




Zazwyczaj w takich sytuacjach sporym problemem jest cena - jak konkretnie wycenić swe przedsiębiorstwo? Sporo właścicieli ma z tym naprawdę duży problem - zwłaszcza, iż, jak już wspomnieliśmy, podchodzimy bardzo emocjonalnie do tej sprawy.


Zamów konkretną wycenę!


wycena przedsiębiorstwa
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Jeśli nie chcesz mocno stracić, a równocześnie stosunkowo szybko sprzedać firmę, wówczas oczywiście powinieneś porządnie przemyśleć cenę. Najlepszym pomysłem w takim wypadku zdecydowanie będzie fachowa wycena przedsiębiorstwa, którą dobrze zlecić osobie, która się porządnie na tym zna. Jeśli fachowiec zrobi Ci wycenę przedsiębiorstwa na piśmie, wówczas będzie to również dobry argument we wszelkiego rodzaju negocjacjach z potencjalnymi kupcami. Porządnie wykonana wycena przedsiębiorstwa oczywiście Ci się przyda nie jeden raz.


Wycena w internecie


Jeżeli nie chcesz wydawać zbyt dużo na wycenę swojego przedsiębiorstwa, wtedy możesz również zrobić sobie przybliżoną symulację w internecie. Wtedy wycena aktywów i pasywów oczywiście nie będzie aż tak dokładna, jednakże będziesz miał przynajmniej orientację, jaką cenę powinieneś dać - wówczas zdecydowanie będzie Ci o wiele łatwiej.




Wycenę w sieci możesz zrobić dosłownie za grosze, a jednocześnie osiągniesz planowany efekt. Są również witryny internetowe, gdzie przeprowadzisz podstawową wycenę przedsiębiorstwa właściwie za darmo.

Tags: sieci, przedsiębiorstwo, spory, dług, strony