Płatności mamy tak dużo, że nie sposób im podołać. Sprawdź, czy wszystko jest spłacone!

Posted on 01/02/2019 8:06am

Co miesiąc bywamy zobowiązani do uiszczania opłat za rachunki. Opłacamy czynsz, energię elektryczną, rachunek za wodę, odbiór śmieci, jak również za usługi rozrywkowe, czyli telefon, sieć oraz telewizję. Każdy abonent w Polsce posiadający zarejestrowany telewizor jest zobowiązany do opłacania abonamentu RTV.

opłaty za telewizję i radio
Author: Kelly Sikkema
Source: http://www.flickr.com
Obowiązkowa opłata wzbudza niechęć Polaków

Od wielu lat na naszych rodakach posiadających działające aparaty radiowe i telewizory ciąży wymóg zarejestrowania sprzętu oraz uiszczania regularnej opłaty abonamentowej. Abonament RTV nie jest tani, gdyż miesiąc użytkowania odbiornika telewizyjnego kosztuje ponad dwadzieścia złotych, a radia ponad sześć złotych. Opłaty te budzą w Polakach spore emocje, gdyż większość opłaca również telewizje kablowe i cyfrowe, a pomimo to musi płacić drugi raz za samo trzymanie w domu odbiornika telewizyjnego. Sporo osób w pewnym momencie przestało opłacać abonament RTV. W ostatnich miesiącach do ich domów trafiły jednak upomnienia i wezwanie do zapłaty naprawdę wysokiej kary.

Kiedy ma miejsce przedawnienie abonamentu RTV?

Poczta Polska wysłała upomnienia, w których nakłada żądanie uiszczenia bardzo dużej kary, ma to być kwota równająca się trzydziestokrotnej cenie abonamentu. Zdenerwowani użytkownicy masowo poczęli poszukiwać wsparcia i informacji, w jakim czasie następuje przedawnienie abonamentu RTV. Jak się okazuje, zaległości tego rodzaju podlegają przedawnieniu po pięciu latach. Obecnie rząd pracuje nad nową ustawą radiofoniczną, która miałaby zlikwidować opłatę abonamentową, a na jej miejsce zastosować opłatę audiowizualną, znacznie niższą. Nie wiadomo jednak, w jakim czasie przepisy się zmienią.

prawo
Radca prawny odpowie na wszystkie pytania

Osoby, które otrzymają takie wezwanie do zapłaty oraz boją się, czy ich abonament uległ już przedawnieniu, mogą odwiedzić specjalistę oraz przedstawić nasuwające się wątpliwości. Odpowiednim miejscem, żeby szukać pomocy, okaże się kancelaria prawna. W sieci można znaleźć bardzo dużo informacji, jednakże czasem okazują się one sprzeczne oraz mało przejrzyste.

Jeśli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię zagadnienia na przedstawiany temat, to kliknij na oryginalne źródło, ono z pewnością Cię zaciekawi.

Rozmowa z prawnikiem rzuci na sprawę całkiem nowe światło i pomoże dobrze zareagować na otrzymane wezwanie do zapłaty. W kancelarii prawnej można uzyskać pomoc w wielu sytuacjach i przy różnych kłopotach: osobistych oraz zawodowych.

Tags: telewizory, opłaty, radcy, prawnicy