Normy bezpieczeństwa higieny pracy to niestety najczęściej ignorowane zasady

Posted on 09/01/2019 7:25am

Każdy słyszał o zasadach związanej z bezpieczeństwem i higiena pracy, skrót BHP raczej nie sprawia nikomu trudności. Jednakże poza tego rodzaju instrukcjami są też dodatkowe obowiązujące na naszych stanowiskach pracy, ale również w wszelkiego rodzaju miejscach publicznych, do tego typu spisu zasad zalicza się instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Tego typu instrukcja musi być powieszona w widocznym miejscu. Na sto procent wiele razy widzieliśmy tego typu instrukcję w ośrodkach zdrowia czy w szkołach.

INSTRUKCJA JEST BARDZO WAŻNA
Opracowanie tego rodzaju zasad to duże wyzwanie, dlatego opracowują je tylko wykształceni osoby, które znają się nie tylko na pożarach, ale też muszą znać ludzkie zachowania i obowiązujące przepisy, które ciagle się zmieniają. Jeżeli, więc będziemy kupować tego typu instrukcji do naszego miejsca pracy, musimy zadbać o to, by była ona kupiona z rzetelnego źródła. Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego (zobacz ten link). Dobrze jest, więc jadąc pociągiem do domu przeczytać te parę podpunktów, by mieć jakąkolwiek świadomość tego, co powinniśmy zrobić w razie, gdy dojdzie do zaprószenia ognia.

BHP NA PIERWSZYM MIEJSCU
BHP to jedna z najważniejszych instrukcji, z którymi należy się zapoznać podczas każdej pracy. Niestety często zdarza się tak, że umniejszamy ważność owe zasady. Skoro w jednej pracy już nam przeszkolono to po, co znowu mamy wysłuchiwać tego samego w kolejnym miejscu pracy? Jednak to złe myślenie często prowadzi do różnych tragicznych zdarzeń, albo co najmniej nieprzyjemnych sytuacji. Pamiętajmy, że BHP to nie jedynie środki ostrożności, ale też prawa i obowiązki osób zatrudnionych jak też szefa. Tak, więc jeżeli jako szefostwo firmy nie będziemy w stanie sami przeprowadzić tego typu szkolenia, to dobrze byłoby gdybyśmy skorzystali z usługi bhp . Profesjonaliści zjawią się w naszym biurze i przeprowadzą szkolenie dotyczące BHP. To jedna słuszna możliwość. To da nam pewność, że wszyscy zapoznali się z różnego rodzaju sytuacjami, jakie mogą przytrafić im się w miejscu pracy, a jak wiemy nie od dziś ostrożności zawsze jest w cenie. Musimy pamiętać też, że wskazanie pracownika z długoletnim stażem do przeprowadzenia tego rodzaju szkolenia również może okazać się fiaskiem. Jeśli więc prowadzimy firmę w stolicy dobrze jest wziąć pod uwagę usługi profesjonalistów.

Tags: świadomość, przepisy, praca, szkolenia, firma, instrukcja