Najważniejsze części strony sklepu internetowego

Posted on 13/03/2019 11:27am

Współcześnie sklepy działające w sieci stały się stałą częścią codzienności. Coraz większa liczba ludzi bowiem obecnie robi zakupy w takich sklepach, co pasuje do ogólnej tendencji do realizowania jak największych ilości spraw właśnie za pośrednictwem sieci. Wslutek tego zjawiska konkurencja w branży sklepów internetowych również jest obecnie bardzo nasilona. Ciągle powstaje znaczna liczba zarówno sklepów z produktami z konkretnej branży, jak i tych bardziej wyspecjalizowanych.
sklep
Author: Emily Conwell
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną częścią internetowych sklepów jest strona, na jakiej prezentują swoją ofertę. Jest to bowiem czynnik z jakim odbiorca bezpośrednio się styka i w oparciu o który określa poziom sklepu. Na każdej witrynie niezwykle ważnym warunkiem jest jej przejrzystość. Warunek ten został spełniony na przykład na stronie sklepu zadowolenie.pl, na której nie ma niepotrzebnego natłoku elementów, przez które użytkownik czułby się zagubiony - sklep zadowolenie.pl.
Barwa tła i tekstu

Do tej pory przeprowadzono bardzo dużo badań nad przejrzystością witryn WWW. Zasadniczy wniosek z tych badań traktował o tym, że najłatwiej czyta się napis w kolorze czarnym umieszczony na białym tle. Rzecz jasna jasny tekst na ciemnym tle również jest do przeczytania, jednak u odbiorcy powoduje to szybsze zmęczenie oczu. Dlatego duże sklepy najczęściej stosują to zdrowsze rozwiązanie. Przykładem jest internetowa apteka apteka-sawa.pl, gdzie tło przechodzi od białego do jasnej szarości. Rzecz jasna branża niektórych sklepów sugeruje wykorzystanie wielobarwnych dodatków w witrynie. Przykładem
sklep
Author: jason wilson
Source: http://www.flickr.com
dobrego rozwiązania może być sklep internetowy Smyk, który teksty na stronie smyk.com zamieszcza na akcenty - czytaj więcej o apteka-sawa.pl.


Wyszukiwanie informacji

Niezwykle ważny jest również warunek łatwości poruszania się na okreslonej stronie. Chodzi o to, by użytkownik mógł korzystać z niej z dużą swobodą i nie błądził. Ułatwiają to różnego rodzaju wyszukiwarki umieszczone na stronach. Przykładowo witryna opomarket.pl udostępnia duża liczbę okien wyszukiwania po to, by klienci mogli znaleźć opony dokładnie odpowiadające ich wymaganiom. Wyszukiwać można natomiast w oparciu o różne kryteria, takie jak chociażby marka użytkowanego auta.

Tags: Internet, marka, apteka, sklep, oferta