Komputer dla zapalonego miłośnika gier

Posted on 13/03/2019 11:40am

Powodzenie gier wideo wzrasta z każdym. Coraz większym wzięciem cieszą się wszelkiego rodzaju imprezy związane z tym biznesem. Widać to chociażby w organizowanych w Katowicach zawodach Extreme Masters, gdzie ekipy z różnych krajów walczą o trofea w kilku grach video.

Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom sprzętowym najnowszych gier, producenci komputerów stają na głowie żeby wydobyć jak najlepsze osiągi ze swoich sprzętów. Rzecz jasna w większość produkcji można pograć na średniej klasy laptopach czy PC. Jednak jeśli chcemy napawać się najlepszą jakością rozgrywki w najwyższych detalach, to warto pomyśleć o tym ażeby zakupić odpowiedni komputer stacjonarny do gier. Owszem, konsole są bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli mówimy o przystępność i łatwość w codziennym użytku. Nie trzeba instalować programów bądź też samych gier. Mimo wszystko, nie mogą one równać się z mocą obliczeniową komputerów stacjonarnych. Z dobrej jakości CPU oraz właściwej karty graficznej można wyciągnąć znacznie więcej jeżeli chodzi o jakość grafiki i płynność samej gry. Kolejną zaletą jest fakt, że odpowiednie podzespoły przydadzą się nam również do innych rzeczy - możemy je wykorzystać przykładowo przy obróbce zdjęć. Oczywiście różne gierki komputerowe mogą mieć różne wymagania, ale przy wyborze sprzętu zawsze trzeba kierować się wyważeniem pomiędzy wydajnością CPU i płyty graficznej. Zobacz: PC dla graczaPłyta główna
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Od lat fani gammingowych pecetów toczą bój z fanami konsol o to, jaka platforma jest bardziej wydajna jeśli chodzi o dostarczenie najlepszej rozrywki w gier video. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za komputerami stacjonarnymi jest to, że można je z biegiem czasu rozbudowywać, wzmacniać i dokładać nowe, lepsze podzespoły. Rozbudowa pamięci RAM, zwiększanie zasobów dysku SSD czy też zmiana karty graficznej - tego wszystkiego nie uświadczymy będąc właścicielami konsol do gier. Wydaje się więc, iż komputer stacjonarny do gier to odpowiedni (jednakże nie zawsze budżetowy) wybór dla doświadczonych i zaawansowanych graczy. Reasumując - jeżeli myślimy o zainwestowaniu w sprzęt do gier komputerowych - rozwiązaniem jest komputer stacjonarny do gier. Możliwość rozbudowania sprzętu, dodawanie następnych kart graficznych to jest zaleta, którą doceni każdy gracz. Warto zatem poświęcić trochę czasu na znalezienie właściwego komputera dla naszych potrzeb.

Tags: gry, konsole, RAM