Kiedy podróż się opóźni mamy prawo do ...

Posted on 29/11/2018 7:43am

Aktualnie mamy coraz więcej możliwości podróży po krajach Unii Europejskiej i globie. Od odkrycia kolei oraz aeroplanu Ziemia znacznie się skurczyła - można w niedługim czasie dostać się prawie wszędzie, nie wyłącznie wewnątrz swojego państwa, ale też poza jego granicami. Wyprawa na piwo do Pragi bądź randka w Paryżu jest aktualnie czymś osiągalnym - starcza stosownie wcześnie opracować naszą podróż i dobrać najbardziej korzystny środek przewozu.

Lotnisko
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy nieco większą rezerwę gotówki (dla przykładu dostaliśmy premię za parafowanie umowy) i - dajmy na to - postanowiliśmy wyjechać do Francji z przyjaciółką z pracy żeby jej się oświadczyć - nic nie stoi na przeszkodzie żeby spełnić swoje marzenie. Wystarczy do tego laptop, troszkę czasu, kalkulator i gotowe.

Oczywiście wybierając się na taki wypad dobrze jest wcześniej się zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi wypadkami losowymi, więc niezbędne będzie ubezpieczenie podróżne które w razie kłopotów w obcym państwie. Będziemy mieli wtenczas możliwość chociażby skorzystania z miejscowej służby zdrowia lub dostaniemy środki na przejazd do Polski. Poza prawami jakie zapewnia nam ubezpieczenie mamy w określonych okolicznościach prawo (zobacz kliknij i sprawdź) do niektórych świadczeń. W razie lotów samolotem mogą się przydarzyć różne sprawy, na przykład pogoda może się na tyle popsuć, iż lot będzie spóźniony czy też odwołany - więcej na

Spóźniony samolot
Author: Rob Faulkner
Source: http://www.flickr.com
Wtenczas zasadniczo mamy prawo do pieczy przewoźnika. W ramach tegoż obowiązku prawa pasażera (sprawdź koniecznie) możemy podzielić na dwie podgrupy: świadczenia darmowe oraz odszkodowanie odszkodowanie za potrącenie pieszego za spóźniony lot. Do tej pierwszej grupy przynależy obowiązek przekazania pasażerom potraw a także napojów (o ile opóźnienie jest większe aniżeli 2 godziny). Na prawa pasażera ma wpływ też odległość na jaką wykupiony był lot - im mniejszy dystans, tym dłuższy okres po którym przypada nam odszkodowanie za opóźniony lot.

Jeśli następny możliwy lot wypada kolejnego dnia bądź później, przewoźnik jest zobowiązany zapewnić nam też darmowy nocleg lub bez opłaty zmienić nasz plan lotu. Regulacje te narzucone są przez UE dzięki czemu obowiązują wszystkich przewoźników działających na jej terenie.

Tags: komputer, piwo, przewoźnik, kraju