Jeżeli zarządzasz przedsiębiorstwem, przemyśl, jak kontaktujesz się z kontrahentami. Poznaj garść dobrych rad

Posted on 10/12/2018 7:31am

Dojście do użytkownika wydaje się współcześnie najlepszym punktem w zarządzaniu firmą. Rozwinięcie dobrych relacji z konsumentem jest niezwykle cenne.
Dekoracja wnętrz
Author: Pat Strosahl
Source: http://www.flickr.com


Czy jednak do przeciętnego klienta należy pojechać samodzielnie, samodzielnie wypisać potrzebny dokument, zapamiętać twarz i zainteresowania? Jakim sposobem dać sobie radę z takimi zadaniami, wykorzystując najnowsze technologie?


Kontakt z interesantem jest pierwszoplanową kwestią. Może być to sam kontakt ( http://www.proenergia.pl/pl/kontakt/ ) przez telefon albo online, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie charakter działania utrudnia osobiste odwiedzanie kontrahentów. Jakąkolwiek formę przybierze, powinien być wpasowany w kompletną strategię przedsiębiorstwa i do głębi zaplanowany. Wskazane jest skorzystać ze strategii CRM, opracowanych już wcześniej i nieraz wypróbowanych. Dostępne są programy do obsługi CRM, ale chyba najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jest CRM na zamówienie. W ten sposóbW ten sposób strategia styczności z klientem jest dopasowana do potrzeb i możliwości danej firmy, bierze pod uwagę też specyfikę sfery, lokalne ograniczenia (sprawdzaj na Działa u nas sporo firm, które specjalizują się w tworzeniu systemów CRM na zlecenie i warto korzystać z ich usług.
W każdej specjalności nieco coś innego przyciągnie atencję sprzedawców, inne funkcje będą grały kluczową rolę (rekomendowany program do obsługi serwisu). Jednym z wzorców CRM może być oprogramowanie dla brokera, które pozwala ekspresowo zdobyć wgląd w polisę bądź inne pliki użytkownika lub nawet wysłać monit o wpłacie składki, jeśli takie jest konieczne.


Takie programy da się również kupić gotowe, ale i zlecić ich wykonanie na własne potrzeby. Cokolwiek zdecydujemy, rozważona i ujednolicona strategia kontaktu z konsumentem przyniesie wymierne efekty dla naszej organizacji.

Tags: programy, projekt, czas, plan