Jakie są rodzaje folii do zastosowań reklamowych i jakie dobrze jest używać w swojej pracy?

Posted on 13/11/2020 9:03am

Mamy całkiem sporo folii na rynku, dostępne na rynku do zastosowań reklamowych można rozróżnić na materiały polimeryczne, monomeryczne i wylewne. Różnią się pomiędzy sobą cechami strukturalnymi, a więc przeznaczeniem. Każdy taki rodzaj jest wykorzystywany w zakresie innych form reklamy outdoorowej.
Folie mogą być stosowane do produkcji każdego w zasadzie rodzaju reklamy out of home. Są bardzo dobre jako media do wykonania billboardów, aplikacji podświetleniowych, liter przestrzennych albo też grafik reklamowych. Mimo ogromnej ilości zastosowań większość dostępnych folii ma charakter uniwersalny, co znaczy, że możemy je użyć zarówno w aplikacjach wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Folie do wielkoformatowego druku cyfrowego są często samoprzylepne i bezklejowe (sklep.lambda.pl), które są przystosowane do pracy z różnymi rodzajami atramentów. Folie jednak często różnią się metodą produkcji, użyciem i przeznaczeniem do wybranej technologii wydruku. Obecnie bardzo często spotykana jest folia samoprzylepna, najczęściej pod postacią folii monomerycznych, polimerycznych jak również wylewanych.
folia
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com
Folie monomerowe mają zastosowanie w krótszych oraz średniookresowych aplikacjach do wewnętrznych, jak i zewnętrznych, jakie naklejane są na płaskiego typu nawierzchniach.

Uważasz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta (https://www.webtec.pl/copywriting/), ponieważ dotyczy pokrewnej tematyki.

Natomiast folie polimerowe używa się do średnio i długookresowych aplikacji, także wewnętrznych i zewnętrznych. Co ważne, za sprawą większej ilości plastyfikatorów jesteśmy w stanie je bez problemu stosować jako nośnik grafiki do aplikacji samochodowych. Folie wylewne to bardzo plastyczne materiały, często odpowiednie są dla najbardziej wymagających długookresowych aplikacji. Najczęściej wykorzystuje się je do grafik samochodowych z przetłoczeniami.


Charakteryzują się też największą siłą klejenia. Możemy ją rozciągać, a więc z łatwością umieścimy na powierzchniach trudno dostępnych, to znaczy w zgięciach i przetłoczeniach. Powszechnie spotykana jest folia perforowana, naklejana jest w oknach różnych samochodów czy autobusów, sklepów czy różnych lokali usługowych. Możemy w taki sposób na powierzchnię reklamową użyć dodatkowej przestrzeni, gdyż folia perforowana nie będzie przesłaniała całkowicie widoku za oknem. Tak na dobrą sprawę nieważne jest, jaką folię kupujemy, najważniejsze żeby była dobrej firmy, warta zarekomendowania jest folia Carbon, którą znajdziesz tu: Sklep.Lambda. Firma ta posiada wysokiej jakości i solidne produkty do różnego rodzaju zastosowań.

Tags: Druk cyfrowy, powierzchnia reklamowa