Jaki tusz kupić

Posted on 14/03/2019 9:05pm

Decydując się na zakup firmowych tuszy musimy liczyć się z wyższa ceną. Jeśli jednak chcielibyśmy zaoszczędzić, to pokusić możemy się na tusze zamienniki- tańsze wersje pasujące do naszej drukarki. Produkują je przeważnie tak zwani producenci No Name a jakość wydruku może być trochę gorsza- jeśli jednak tusz potrzebujemy tylko dla własnego, domowego użytku, warto pokusić się na tanie tusze, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze kupić sobie dodatkowo papier do drukowania.


Drukarki sieciowe Konica Minolta
Author: Effective Public Relations
Source: Effective Public Relations
Oczywiście, tak samo jak w przypadku kupna oryginalnego produktu bardzo ważne jest podanie modelu drukarki, aby sprzedawca mógł bez problemu dobrać nam idealny zamiennik. Tusze płynne używane są w najpopularniejszych ostatnio drukarkach atramentowych.

Drukarki laserowe
Drukarka z opcją intuicyjnego drukowania ‘one-touch’
Author: Samsung
Source: Samsung
Drukarki laserowe różnią się od atramentowych sposobem drukowania - tonery do drukarek pozostawiają one malutkie cząsteczki na wydruku. Drukarki podczas wydruku zamieszczają trudne do znalezienia numery seryjne a także datę wydruku. Oficjalnie działania te mają przeciwdziałać próbom fałszowania pieniędzy, odzywają się jednak głosy, które twierdzą, że jest to kolejna próba identyfikowania i śledzenia osób i instytucji.

Tags: tusze, tonery