Jak szybko pobrać należny dług od mieszkańca RFN?

Posted on 08/06/2019 7:45am

Nadzorowanie interesów w Niemczech to zazwyczaj lukratywna działalność. Niestety, możemy stać się ofiarą oszustów. Jak skutecznie uzyskać przysługujące nam środki finansowe?


Przede wszystkim, powinniśmy wysłać wezwanie do zwrotu długu.

Jeżeli są jakiekolwiek nurtujące Cię zagadnienia na przedstawiany temat, to wejdź na oryginalne www (http://www.programylojalnosciowe.pl/aktualnosci/362-jak-budowac-marketing-relacji.html), ono na pewno Cię zaciekawi.

W wezwaniu należy szczegółowo zaznaczyć, czego dotyczy dług oraz wyznaczyć ostateczny termin wpłynięcia należności. Jesteśmy zobowiązani także poinformować dłużnika, że w przypadku nie wywiązania się ze zobowiązań, sprawa zostanie przedłożona do windykacji. Dla takiej osoby to szczególnie
dług
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
niekorzystna sytuacja, bo to ona zostanie zmuszona opłacić koszty procesu. Windykacja należności w Niemczech to mimo to nie rzadkość. Według statystyk, aż co czwarta transakcja nie jest spłacana terminowo!

Jeśli nasze wezwanie nie poskutkuje spłaceniem długu, możemy przedłożyć sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to zakres specjalizacji wielu rodzimych kancelarii prawnych . Ich pracownicy władają językiem niemieckim, zatem bez kłopotów nawiążą kontakt z dłużnikiem. Na piśmie i telefonicznie będzie ponownie poproszony o uregulowanie zadłużenia.

Jeżeli i to nie pomoże, prawnicy kancelarii zasugerują wierzycielom zaczęcie procedury sądowej.

Odkryj inne podobne niezwykle użyteczne źródło informacji na objaśniany problem - kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie (https://www.boro-laser.com.pl/k35,szklo-grawerowane-karafki.html).

Niemieckie regulacje proponują dwa typy postępowania – uproszczone lub zwykłe. Procedura uproszczona umożliwia odzyskanie długu już w ciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednak zaakceptowanie jej przez osobę zadłużoną. Jeśli do tego nie dojdzie, wierzyciel musi postawić na postępowanie zwykłe. Musi być również przygotowany na dłużej trwającą procedurę i konieczność przedstawiania należytych dowodów przed sądem.


Windykacja należności w Niemczech nieco różni się od norm obowiązujących w Polsce. Po pierwsze, niemieckie prawo chroni osobę zadłużoną, a nie wierzyciela, jak to jest w przypadku polskich regulacji. Nie oznacza to wcale, że wierzyciel jest na przegranej pozycji. Chcąc zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednak zwrócić się z prośbą o pomoc do jednej z kancelarii prawnych specjalizujących się w tego typu działalności.

Tags: kancelaria, dłużnik, wierzyciel