Jak przygotować dobry sklep online?

Posted on 06/12/2021 7:38am

W dzisiejszych czasach większa część handlu przeniosła się do internetu. Aby mieć szansę na tym specyficznym rynku, trzeba posiadać sklep internetowy, którego oferta przyciągnie potencjalnych klientów. Niemało osób popełnia jednak podstawowe błędy przy tworzeniu wirtualnego sklepu, niwecząc w jednej chwili swoje szanse na powodzenie.

Projektując sklep online, należy przestrzegać dwóch fundamentalnych zasad: każdy sklep musi mieć sprecyzowaną branżę oraz grupę odbiorczą i musi być przyjazny dla użytkowników. Co to oznacza? Projekt sklepu internetowego musi wskazywać, do jakiego klienta oferta ma trafiać. Zupełnie inny wygląd oraz odmienny charakter tekstów będą mieć sklepy: z gadżetami dla nastolatków, z elementami wyposażenia wnętrz, z akcesoriami dla niemowląt.

Interesuje Cię, jakie były autorskie źródła? Zatem chcę namówić Cię, byś wszedł na moją świeżą witrynę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Internet
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Jeśli z kolei chodzi o to, co zrobić, by sklep był przyjazny dla internautów, to trzeba zwrócić uwagę na ergonomiczność samej witryny, łatwość w dostępie do poszczególnych informacji oraz czytelność sklepu online.Umiejętnie stworzony projekt sklepu internetowego na pewno pomoże zachować przydatność strony. Jak to zrobić? Poznaj ofertę. Menu musi być przejrzyste, zakładki muszą być odpowiednio nazwane, tak, by nie budziły wątpliwości, do jakiej części sklepu odsyłają. Istotne jest, by klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się niedoinformowany z powodu niedoboru informacji, jednak nie może także czuć się zaatakowany nadmiarem tekstu i grafiki. Najczęściej powtarzane błędy to brak cen przy produktach oraz rezygnacja z wyszukiwarki wewnętrznej, która umożliwiłaby kategoryzowanie towarów na przykład pod względem ceny, czy typu.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odnośnik tu (https://gms.pl/pl/uniwersalne-10-cali/), a poznasz informacje na omawiany wątek, który na pewno Cię zainteresują.


Użytkownicy internetu, robiący zakupy w sklepach online, nie tolerują również namolnych okienek z reklamami i powiadomieniami oraz nieprawidłowo sformatowanych tekstów – jednolite teksty, bez podziału na akapity, naprawdę źle się czyta. Najbardziej pozytywnie odbierane przez klientów są te sklepy, które oprócz produktów, oferują również darmowy dostęp do informacji branżowych, np. sklep z odzieżą narciarską może zamieścić w swojej witrynie podstronę ze wskazówkami, dotyczącymi tego, w jaki sposób wybierać kombinezon, lub gogle. Tego typu działania to nie tylko szansa na zwiększenie zainteresowania witryną, lecz także metoda na jej lepsze wypozycjonowanie. My wiemy, jak zrobić dobry sklep - .

Tags: odzież, Produkty, branża, oferty