Gromadzenie wody deszczowej - czym się to robi?

Posted on 13/07/2021 8:34am

Przemiany klimatyczne i coraz to większe potrzeby doprowadzają to tego, że redukują się zdroje wody pitnej. Jednym ze z metod oszczędzania wody jest gromadzenie i używanie w domu, także na działce wody deszczowej. Mnóstwo wody jest możliwość zaoszczędzić, używając deszczówkę nagromadzaną z dachów budowli na działce, pod zastrzeżeniem że nie są one pokryte eternitem ani papą.


Używając deszczówkę, jest możliwość uszczuplić pobór wody wodociągowej o połowę. Najłatwiej jest podstawić pod rynnę pojemniki na wodę, a później przy użyciu pompy uzyskiwać zebraną w niej wodę do nawadniania ogrodu. Kupisz tutaj: z pojemnikami na wodę.

W sprzedaży są specjalne filtry, jakie łatwo instaluje się na rynnie, lub u jej wylotu, skąd woda prowadzona jest do pojemnika. Wyekwipowane są one w bezpieczniki przelewowe, nie ma więc niebezpieczeństwa, że jej nadwyżka spłynie z pojemnika na działkę.

Bardziej zaawansowany wybieg pozyskiwania i spożytkowania deszczówki to zamontowanie systemu gromadzenia wody opadowej. Woda gromadzona jest w pojemniku, zazwyczaj zakopanym w gruncie opodal domu. Jego wymiar powinna być przystosowana do średnicy połaci dachu, z jakiego woda będzie gromadzona.

zielony zbiornik na deszczówkę
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wytwórcy proponują duży zakres pojemności i modeli zasobników.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz polecany serwis i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Są to zbiorniki na wodę deszczową podziemne i naziemne, także gotowe rozstrzygnięcia systemowe do magazynowania i zagospodarowania wody deszczowej. Pojemniki naziemne służą do nagromadzania wody z przewodów spustowych odprowadzających wodę z rynien na zewnątrz domu. Zasobniki różnią się budową, formą i trwałością. Okazały wybór pojemników, dostępnych na stronie kingspanenviro.com, zezwala dostosować wyjście do rozmaitych funkcji.


Woda deszczowa jest miękka, bowiem zawiera niewiele jonów magnezu i wapnia. Woda deszczowa, poza zagospodarowaniem w ogrodzie, nadaje się także do prania. Zastosowana w spłuczce nie pozostawia kamiennego nalotu. Dlatego że w jej zestaw wchodzą mieszanki słabych kwasów, wywołuje korozję metali. Należy ją więc przechowywać w zbiornikach z tworzyw sztucznych. Odpowiedniej jest, gdy rury, jakimi jest doprowadzana do zbiorników, są wykonane z tworzywa sztucznego.

Tags: ogród, woda, pojemniki, deszczówka, Zbiorniki