Fundusze z UE a rozwój firm

Posted on 03/03/2019 7:27am

Jesteśmy we Wspólnocie Europejskiej, przez, co mamy sporo obowiązków, ale posiadamy również swoje prawa. Można np. postarać się o dotacje unijne na rozwój firmy. W każdym roku tego typu starania wyglądają trochę inaczej. Ale na sto procent cała gra jest warta świeczki. Tego typu dofinansowanie może stać się bezzwrotne, jeśli firma będzie funkcjonowała przez pewien czas i zazwyczaj jest to 12 miesięcy.

Finansowanie
Author: OTA Photos
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo takie dotacje, jeżeli okaże się, że trzeba spłacić, to jedynie jakiś ich procent, co jest i tak o niebo sensowniejszą opcją aniżeli stawianie na kredyt na rozruch firmy. Tak, więc jeżeli mamy firmę i chcielibyśmy, by przynosiła większe zyski, to musimy znaleźć dotacje np. dzięki unijnym rozwiązaniom - więcej na stronie. Jasne jest, że nie wszystkie firmy dostaną dotację, ale jasne jest również, że nie wszystkie firmy będą się o nie starały.

Dlatego tak ważne jest, żeby sprawdzić każdego roku, jaką ilość środków Wspólnota Europejska w naszym państwie ma zamiar przeznaczyć na rozwój firm. To daje możliwość oszacowania szans i będziemy w stanie próbować zdobyć takie dotacje. Ale powinniśmy też pamiętać, że z pieniędzy, które mamy trzeba się rozliczyć. Każdy wydany grosz powinien zostać skrupulatnie odnotowany.Startup – idealny pomysł na biznes Dziś coraz więcej osób marzy o tym, żeby pracować na własną rękę. Z tego powodu tak powszechne stały się startupy. To niesamowicie ciekawa alternatywa dla zwykłych działalności gospodarczych. Także, jeśli posiadasz jakiś ciekawy pomysł, to dobrze na spokojnie pomyśleć o tym, żeby założyć startup.
A gdy brak Ci środków na tego typu startup dofinansowanie również nie jest problemem. Dziś istnieje niesamowicie dużo interesujących opcji, przez, co nasz startup będzie mógł rozwinąć skrzydła. Trzeba jedynie tych możliwości poszukać - dowiedz się więcej. Niektórzy postawią na „family money”, czyli na początek pożyczą od rodziny i przyjaciół, a inni źródłem dofinansowania uczynią znalezionych sponsorów, część osób znajdzie metodę craufaundingu.

Można pomyśleć o kredycie na startlub poszukać opcji w dotacjach z UE na rozwój firmy. Powinniśmy samemu posprawdzać to jak wiele jest opcji i określić, która dla naszego startupu będzie najbardziej sensowna.

Tags: kredyt, zysk, grosz, sponsor