Ekran LED - innowacja warta dużych pieniędzy, czy inwestycyjna ruletka?

Posted on 16/10/2021 7:28am

Przed niespełna kilkoma laty zapanowała swoista moda na instalowanie przy ulicach miast i małych miasteczek tablic LED. Wykorzystywane jako uniwersalny i wielkoformatowy nośnik reklamy spełniają do dziś tę samą funkcję - dotarcie do szerokiej liczby klientów. Czy możemy jednak uznać tą strategię za skuteczną również dzisiaj?
Ekran LED w niewielkich rozmiarach (choćby 25x100 cm) kosztuje średnio 1-2 tysiące złotych.

Najskromniejszą wersją LED są tablice, kojarzone z emisją krótkich tekstów sprzedażowych i ogłoszeń.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego artykułu i czytaj dalej koszulki z nadrukiem na zamówienie o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Za urządzenie, które pokazuje przechodniom pasek ogłoszeń właściciel wyłoży wyłożyć co najmniej tysiąc złotych. W kwestii ekranów, gdzie w grę wchodzą animacje zarazem wzrasta powierzchnia reklamowa, a z nią koszty przedsięwzięcia.

Wizualnie przyjemne, przyciągające oko telebimy LED wykorzystuje się jako istotne narzędzie do promowania usług i produktów



ekran led
Author: craftivist collective
Source: http://www.flickr.com
Zarówno w mieście wojewódzkim jak i małym powiatowym ten rodzaj reklamy spotyka się z kontaktem zainteresowanych klientów (ekran led). Przy wyliczaniu wyceny planowanej inwestycji w telebim zaleca się wcześniej zaczerpnąć rad ekspertów od ekranów LED, porównać parametry, zwłaszcza zużywania prądu.

Większość marketingowców twierdzi, że wypromowanie przez ekran LED daje większy odzew od tradycyjnych nośników reklamy takich jak plakaty i billboardy.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy projekty domów parterowych z poddaszem naszego tematu zapraszamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje rozterki.

Z bagażu doświadczeń wynika, że odzew potrafi być większy na korzyść ekranów LED o kilkaset procent! Jednakże specjaliści od reklam mający kontakt z właścicielami ekranów nie stwierdzą, że wszyscy klienci są zadowoleni z takiego sposobu przekonywania, np. odwiedź witrynę. Parę metrów kwadratowych powierzchni pod reklamę produktów to koszty 5-7 tysięcy złotych, co jak się okazuje, nie zawsze zwraca się w planowanym przez inwestorów czasie.

Przy planowaniu zakupu i umieszczeniu w miejscowości ekranu LED istotne jest, w miarę możliwości i przy uwzględnieniu istniejącej infrastruktury, skrupulatne przemyślenie sposobu rozmieszczenia. W dużych miastach sprawa jest o tyle skomplikowana, że potocznie mówiąc „ekran ekran zasłania”, a w gęstej konfiguracji, trudno o przykucie uwagi. Przy konkurencji na małej powierzchni o „zwycięstwie” marketingowym często przeważa wielkość ekranu LED.