Dlatego, że w UK nie ma przymusu wezwania Policji do sytuacji tego typu należy pobrać wszelkie informacje dotyczące uczestników kraksy

Posted on 07/07/2020 8:30am

Jak wynika z badań, do Anglii w czasie wielkiej emigracji Polaków pojechało ponad 130 000 z nas. Od tego momentu liczba ta uległa jeszcze znacznemu nasileniu. Poniektórzy czują się tam już jak we własnym drugim domu, a mając obywatelstwo polskie zazwyczaj przypadają im te same korzyści, z jakich korzystają rodowici Anglicy.


Jak zachować się w chwili, kiedy zdarzy się nam wypadek w UK, na przykład drogowy? Czy polskie zezwolenie typu a i prawo jazdy zmienia sytuację? Czego możemy się dopominać i jakie benefity w UK na nas czekają? Takie zapytania na pewno zadaje sobie nie jeden emigrant. Teraz to zależy od sposobności kolizji. Jeśli doświadczyliśmy uszczerbku na zdrowiu, oczywiście należy nam się rekompensata. Jak już dojdzie do wypadku z pewnością należy wziąć dane jego uczestników, a także dane o firmie ubezpieczeniowej.

Z pewnością przysługuje wszystkim pomoc lekarska w przychodni, czy też w szpitalu i z tej możliwości trzeba korzystać, bowiem skutki kolizji możemy odczuć dopiero po upływie jakiegoś czasu. Ponadto taka wizyta jest potrzebna, aby ubiegać się o odszkodowanie w UK.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy (https://visaandwork.com/oferta/) tego opisu zachęcamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twoje niepewności.

Jego wysokość zależeć będzie od tego, gdzie ubezpieczone jest auto oraz, kto był winny zderzenia. Zadośćuczynienie jednak należy się wszystkim, bez względu czy na zdrowiu ucierpiał kierowca, podróżujący bądź pieszy, który akurat był na drodze.

Natomiast jak jest u nas? Zobacz.

Kiedy dokucza Ci kac
Author: MEdia Forum
Source: MEdia Forum
Najbardziej znaczące zadośćuczynienia przysługują oczywiście tym, którzy nie sprawili wypadku. Podróżny, jaki znajdował się w pojeździe, którego kierowca zrobił kraksę także ma prawo do całkowitego odszkodowania. Te przyznawane są nie tylko za duże urazy, ubiegać się o takie można także w przypadku tylko bóli mięśni czy nieszkodliwych zadrapań. Benefity w UK uzyskać można też z tytułu niepojawienia się na skutek tej sytuacji w pracy.

Dlatego, że w UK nie ma przymusu zawiadamiania Policji do wypadków należy spisać wszystkie informacje dotyczące uczestników kraksy i numery rejestracyjne pojazdów – takie są konieczne do uzyskania odszkodowania UK. Jako, że rodaków jest tak dużo na obczyźnie utworzyły się profesjonalne organizacje, które bezinteresownie pomagają rozwiązywać takie sprawy, dbając o korzyści dla osób, które reprezentują.

Tags: dom, zdrowie, wypadek, lekarz, prawo, prawo jazdy