Dlaczego obiektywy marki Sigma stały się tak popularne wśród amatorskich i profesjonalnych fotografów.

Posted on 08/02/2020 8:15am

Każdy producent profesjonalnych aparatów ma w ofercie grupę obiektywów o różnym przeznaczeniu. Na rynku obiektywy sprzedają również niezależni wytwórcy, często proponujący sprzęt znacznie gorszej jakości. Jednak od kilku lat zdecydowanie wśród nich zaczęła się wyróżniać firma Sigma.

Ten producent z Japonii jeszcze niedawno traktowany był jako druga liga sprzętu fotograficznego. Jednak szereg bardzo udanych modeli, dorównujących albo nawet znacznie przewyższających konkurencję spowodował, że obiektywy Sigma stały się ogromnie popularne. Korzystają z nich obecnie nie tylko amatorzy, lecz również zawodowi fotografowie, a ogromnym plusem będą atrakcyjne ceny. Obiektywy tego producenta przeciętnie kosztują kilkanaście procent mniej niż dedykowane obiektywy producentów aparatów, więc trudno się dziwić, że cieszą się takim zainteresowaniem. Sigma systematycznie wypuszcza na sklepowe półki coraz to nowsze modele, niekiedy wychodząc znacznie poza to, co oferują inni, przykładowo jej ostatni obiektyw szerokokątny posiada rzeczywiście bardzo dobre parametry. Zobacz na sigma-sklep.pl.
Obiektyw szerokokątny
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.comŚwietne opinie wśród fotografów zebrał także zaawansowany obiektyw sigma 50mm f1.4, bardzo dobrze będą o tym świadczyć liczne nagrody, które zostały zdobyte do tego czasu. Wielu fotografów twierdzi, że jest to najlepszy obiektyw, jaki wyprodukowany do tej pory został w klasie stałoogniskowych obiektywów, i to zarówno pośród amatorów, jak również profesjonalistów. Producent zastosował w nim bardzo zaawansowaną konstrukcję i soczewki wysokiej jakości, dzięki czemu otrzymano bardzo dobrą ostrość obrazu. Obiektyw ten ma bardzo różnorodne wykorzystanie. Bardzo dobrze będzie się sprawdzał w fotografii portretowej i krajobrazowej, ale dzięki temu, że posiada przesłonę można go również w powodzeniem używać w pomieszczeniach o słabszym oświetleniu. Sprawdź specyfikację. Producent postawił także na wygodę użytkowania, czego przejawem jest cichutki a jednocześnie szybki silniczek sterujący pracą soczewek. Oprócz tego konstrukcja obiektywu jest bardzo wytrzymała i solidna, zapewniająca komfortową pracę bez względu na warunki.

Tags: obiektyw, fotografia, Soczewki, obiektywy, aparaty