Czy warto dzisiaj studiować prawo?

Posted on 11/10/2021 7:20am

Cóż nakłania młode osoby do studiowania prawa? Łaknienie osobliwej erudycji? Wysokie ego? Pożądanie pieniędzy? Potrzeba pewnej pracy?


Nie można nie odnieść wrażenia, że to co spostrzegamy jest jakimś dużym oniryzmem mas.
tłumaczenia
Source: pixabay


Legendarne prawo. Ciągle jeszcze w przytomności wielu nieuświadomionych ogarnięte jest nimbem elitarności i prestiżu. Wśród wtajemniczonych, podziw wzbudza już tylko u przysłowiowej ciotki na imieninach. Studia wyższe to droga inwestycja, przede wszystkim, bezcennego i ograniczonego aktywa jakim jest czas. Przeznaczamy zatem dużo, a w zamian otrzymujemy marny towar klasy D. Z punktu widzenia oczekiwań współczesnego świata. Wykształcenie wyższe stało się współcześnie masowe.


Zanim podejmiesz tą ważną decyzję o wyborze studiów prawniczych, przemyśl to dobrze.

Chcesz przeczytać kolejne teksty dotyczące podnoszonej tutaj tematyki? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik i zobacz wpis ze strony (kancelariajtt.pl/).

Niech Twój wybór będzie rozważny, a nie będzie wyłącznie odzwierciedleniem trendu, zgodnie z jakim po profilu humanistycznym w liceum prawo jest w najwyższym stopniu przyszłościowe oraz dobrze prezentuje się w CV. Rozumiem , iż po szkole średniej możesz czuć się zagubionym oraz niezdecydowanym, aby wkroczyć na rynek pracy. I rozumiem też, że studia umożliwiają odroczyć w czasie tę decyzję. Studia prawnicze jest to zapowiedź kariery, w której ciągła nauka charakterystycznej materii stanowi constans. Musi Ci to zatem sprawiać przyjemność. Weź pod uwagę, że powinieneś być pracowity a także niezwykle dobry w tym co robisz, cierpliwy oraz zabezpieczony finansowo na ok. osiem lat.
Prawo międzynarodowe nie jest to przepis na sukces ekonomiczny dla każdego. Do sukcesu konieczna Ci będzie także zawziętość, samomotywacja, mądra praca i odpowiedni temperament.

Tags: rodzina, czas, prawo