Czy sień niesie za sobą spore zagrożenie?

Posted on 11/07/2018 6:05pm

Internet jest niezwykle przydatnym wynalazkiem, bo dzięki niemu można dużo spraw załatwić rzeczywiście prędko. Mowa nie tylko o podtrzymywaniu kontaktów ze znajomymi czy poszukiwaniu informacji, ale również dokonywaniu przelewów, inwestowaniu, szukaniu zatrudnienia itd. Możliwości jakie oferuje Internet jest rzeczywiście sporo, ale należy także mieć świadomość tego, że wiążą się z tym też pewne zagrożenia. Jakie?


W głównej mierze musimy mieć świadomość tego, iż Internet nie zapomina. Publikowanie w sieci osobistych zdjęć może wiązać się z tym, że dostaną się one w niepowołane ręce oraz zostaną użyte przeciwko nam. Winniśmy w związku z tym rozważnie udostępniać nasze zdjęcia w sieci oraz być ostrożnym podczas wysyłania różnego rodzaju istotnych dokumentów. Warto również pomyśleć o tym, aby na swoim komputerze zainstalować program antywirusowy, który uchroni nasz komputer przed najróżniejszymi niebezpieczeństwami.

Oczywiście nie ochroni go przed wszelkimi niebezpieczeństwami, ale bez wątpienia dzięki temu będziemy o wiele bardziej bezpieczni. Niezbędne jest jednakże to, ażeby wybrać właściwy program antywirusowy. Nie wszystkie są właściwie rozbudowane i bezpieczne, więc winniśmy ten wybór wnikliwie przeanalizować. O bezpieczeństwo zwłaszcza dbać winni Ci, którzy mają na komputerze istotne dane. Dotyczy to między innymi firm, które chociażby dysponują danymi osobowymi swoich klientów.


zespół informatyków w pracy
Author: Mario Behling
Source: http://www.flickr.com
Ażeby ochronić je przed ewentualną kradzieżą, powinniśmy pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Zaciekawić nas może też audyt bezpieczeństwa informatycznego i szereg podobnych usług, jakie cieszą się coraz większą popularnością (PositivePro). Przedsiębiorstw, jakie trudnią się świadczeniem tego typu usług jest coraz więcej, bo cieszą się one rosnącym zainteresowaniem. Wynika to po części z tego, że skala zagrożenia online z każdym rokiem jest coraz większa. Niezbędne jest również stosowanie coraz bardziej rozbudowanych strategii jak i narzędzi, aby poziom bezpieczeństwa był jak największy.

Tags: Internet, bezpieczeństwo, zagrożenia