Zbiorniki

Kilka przydatnych informacji o zbiornikach magazynowych, jakie są główne zasady ich projektowania

Posted on 13/10/2019 7:26am
Fabryka produkcyjna
Author: KAMEERU
Source: http://www.flickr.com
Różne materiały i surowce przechowywane są w najróżniejszych odmianach, przeważnie spotykane będą formy sypkie oraz płynne. Surówce płynne będą wymagać właściwej metody przechowywania, a nie będzie nic lepszego do tego, jak odpowiednio wybrane zbiorniki. Wykorzystywane są one bardzo powszechnie w wielu przemysłowych kategoriach i pojawiają się w bardzo dużej ilości odmian i wersji.
Read more >>

Gromadzenie wody deszczowej - czym się to robi?

Posted on 17/09/2021 11:24am
pojemnik na deszczówkę w ogrodzie
Author: Todd Dwyer
Source: http://www.flickr.com
Zmiany klimatyczne i coraz to większe wymogi doprowadzają to tego, że pomniejszają się źródła wody pitnej. Jednym ze z metod oszczędzania wody jest gromadzenie i używanie w domu, oraz na działce wody deszczowej. Dużo wody jest możliwość zaoszczędzić, wykorzystując deszczówkę gromadzoną z dachów budynków na działce, pod warunkiem że nie są one pokryte eternitem ani papą.
Read more >>

Gromadzenie substancji łatwo palnych w specjalnych zbiornikach

Posted on 19/02/2021 7:47am
metalowy zbiornik na wodę
Source: pixabay.com
Właściwe magazynowanie paliw i różnych chemikaliów jest w szczególności ważne, gdyż są zapalne i toksyczne. Zbiorniki na chemikalia robione są z wysokiej jakości surowców, ażeby zapewnić pojemnikom odporność na większość materiałów chemicznych, a także zmienne warunki pogodowe i promieniowanie UV.
Read more >>