życie

Porady prawne - Po co to nam konieczne?

Posted on 08/03/2018 12:00am
radca prawny
Author: The Orkla Group
Source: http://www.flickr.com
W życiu mogą spotkać nas najróżniejsze niespodzianki. Począwszy od tych korzystnych - scheda po dalekim krewnym, wygrany los na loterii, aż po te niekorzystne - nieumyślne spowodowanie wypadku, popadnięcie w opały finansowe. Szczególnie przy tym drugim typie wydarzeń w naszym życiu - częstokroć się zdarza niestety, że potrzebujemy prawnika.
Read more >>

Poznaj swe prawa w okolicznościach stłuczki samochodem, bo to naprawdę istotne dla ciebie i twoich finansów

Posted on 10/09/2018 7:19am
polityka kadrowa
Author: cbcphotos
Source: http://www.flickr.com
Nieostrożność, brawura lub szybka jazda – to najważniejsze czynniki odpowiedzialne za kolizje i stłuczki na drogach. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu, nawet jeśli jeździ ostrożnie, zatem warto znać swoje prawa w tego rodzaju okolicznościach.


czasami przysługuje odszkodowanie a czasem zadośćuczynienie, jak to poznać?


Kolizje łączą się z dużymi stratami finansowymi oraz koniecznością ponoszenia kosztów powiązanych z naprawą samochodu.
Read more >>

Egzekwowanie należności w Tarnowskich Górach

Posted on 23/11/2018 7:34am
komornik sądowy tarnowskie góry
Author: Baumit
Source: Baumit
W każdym mieście z pewnością funkcjonuje komornik. Czasy są takie, że setki tysięcy osób muszą ratować swoje budżety pożyczkami, lecz to złudna pomoc - brak dochodów sprawia, iż dłUGi, miast maleć, powiększają się, i wówczas do działania musi wkroczyć komornik.


Ściąganie długów to z pewnością niezwykle trudne wyzwanie.
Read more >>

Czym okazują się być licytacje komornicze, kto je przeprowadza i co można na nich zakupić?

Posted on 20/10/2018 7:18am
zyski
Author: Steve wilson
Source: http://www.flickr.com
Jak mamy pojęcie co najmniej ze słyszenia państwo jest bardzo pedantyczne w dochodzeniu do swoich roszczeń nawet, jeśli te dotyczą niezwykle niskich kwot. Jeżeli rzeczy posunęły się tak daleko, iż do egzekucji należności został użyty nawet werdykt instytucji sądowej, to taki może korzystać z pomocy pewnego urzędu.


Egzekutor, ponieważ o nim jest mowa w tym artykule, to funkcjonariusz publiczny, jaki na zamówienie sądu albo oskarżyciela odbiera majątek dłużnika na poczet jego wierzytelności.
Read more >>

Adwokat - a więc, kilkanaście słówek na temat tego, co warto wiedzieć na temat takiego typu osoby

Posted on 11/04/2018 1:53pm
ustawy
Source: sxc.hu
Kim dokładnie jest osoba zwana adwokatem? Jakie dokładnie są jego główne zadania? Jak nazywa się miejsce, wewnątrz której to pracuje taka persona? Czy adwokaci istnieją w każdym miejscu? Jakimi tematykami opiekują się adwokaci? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżuteńko co napisanego - artykuliku!


Jak prosto się zorientować, naszym dzisiejszym tematem są adwokaci (nazywani także "prawnikami" albo w sposób potoczny "obrońcami sądowymi"), których zadankiem bywa świadczyć pomoc prawną wewnątrz niewiarygodnie różnych dziedzinach powiązanych wraz z ludzkim życiem.
Read more >>

Sprawdźmy gdzie możemy otrzymać porady prawne

Posted on 01/08/2017 7:41am
Prawo
Musimy unikać przeróżnych niejasności związanych z prawem
Sporo aspektów naszego życia, jest obłożonych różnymi prawnymi rozporządzeniami, które mają sprawić, że nasze życie będzie prostsze oraz lepiej uporządkowane. Przez to właśnie w wielu miejscach mamy szansę się spotkać z prawnymi pismami, które mówią nam, co nam wolno, czego nie wolno, a jeszcze w dodatku informują nas na jakie sankcje będziemy wystawieni, jeśli konkretne prawo złamiemy.
Read more >>

Dlaczego znaki towarowe i wynalazki mają tak duża wartość, jakie są najważniejsze metody ich prawnej ochrony.

Posted on 18/08/2017 8:41am
Wszelkie prawa zastrzeżone
W czasach, gdy klienci coraz chętniej przy decyzji o zakupie sugerują się firmą, to loga i znaki towarowe uzyskują coraz większą wartość. Niektóre z nich są obecnie wyceniane są na grube miliardy dolarów, i jednocześnie znane przez ludzi na całym świecie. Firmy bardzo dbają o znaki towarowe, przede wszystkim ochraniając je przed wykorzystania przez konkurentów, gdyż wiążą się z tym czasami naprawdę wielkie pieniądze. Jednym z najważniejszych form ochrony, od jakich się wręcz powinno zaczynać wszelkie działania, jest rejestracja znaku towarowego. Dzięki takiemu zgłoszeniu uzyskuje się odpowiednie prawa do wykorzystywania danego znaku, a jednocześnie pozbawia się tego prawa resztę firm. Więcej ciekawostek znajdziesz pod tym linkiem zastrzeżenie znaku towarowego. Przez to właśnie w sytuacji, gdy któryś z innych podmiotów zacząłby stosować kogoś, to będzie można wystąpić o odszkodowanie. Znaki towarowe są zgłaszane na jakiś czas w jednym z urzędów, w przypadku naszego kraju będzie to urząd patentowy znak towarowy mający siedzibę w Warszawie. Jeżeli chcesz przeczytać znacznie więcej sprawdź znak zastrzeżony urząd patentowy.
Read more >>

Jak można przygotować się do rozwodu?

Posted on 09/01/2019 7:21am
obrażeni ludzie
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, że założenie osobistej rodziny to w pewnej mierze naturalna kolej rzeczy, jaka wynika z gdzieś utrwalonych w głębi naszych oczekiwań. Nawiązanie małżeństwa jest również jedną z dróg ustanawiających wiarygodne potwierdzenie naszych oczekiwań co do szczęśliwej przyszłości.
Read more >>

Motorola to znana korporacja na światowym rynku

Posted on 02/08/2018 7:17am
Motorola MOTOLUXE
Author: Motorola
Source: Motorola
Mało, kto potrafi wyobrazić sobie swój świat bez telefonu komórkowego. Ten świat jest tak skonstruowany, że potrzebne są nam różnego typu urządzenia mobilne, które pozwalają nam łączyć się z innymi ludźmi. Motorola Telefony komórkowe są niesamowicie dobrą opcją dla wszystkich ludzi. Powinniśmy, więc zwrócić na nie uwagę. W szczególności, że ta marka od bardzo dawna tworzy telefony. Ma, więc doświadczenie i umie wyprodukować komórki, które mają takie parametry techniczne, że mogą zaskoczyć wielu znawców telefonów.
Read more >>