umowa

Prawo inwestycji budowlanych

Posted on 25/04/2018 10:35pm
Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Planujesz rozpocząć budowę. O czym musisz nie zapominać? To jasne. Po pierwsze, decyzja i nabycie adekwatnego gruntu. Po drugie, opłacenie architekta i zrobienie dokładnych planów inwestycji, dbając o dostęp do prądu, kanalizacji i innych niezbędnych elementów.
Read more >>

Jak możemy wybrać innego sprzedawcę gazu? Owszem, to jest realne, trzeba tylko pamiętać o paru kwestiach

Posted on 13/04/2019 8:51am
Kuchenka gazowa
Author: Hoover
Source: Hoover
Warto wiedzieć, że obecnie aż 95% udziałów w rynku sprzedawania gazu będzie należało do PGNiG. Ale nie jest to jednoznaczne z tym, że my jako konsumenci jesteśmy na to skazani, ponieważ każdy klient zaliczony do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa może zmienić własnego sprzedawcę paliwa gazowego. Z drugiej strony, bardzo często tym dostawcą jest jednak ze spółek grupy kapitałowej PGNiG.
Read more >>

Które usługi księgowe Zawiercie ma szansę nam zaoferować?

Posted on 09/03/2019 8:00am
księgowa przy komputerze i z kasą fiskalną
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Należy sprawdzić jakie usługi księgowe Zawiercie nam oferuje. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie radzić sobie z księgowością przedsiębiorstwa. Albo zupełnie się na tym nie znamy, lub nasza działalność okazuje się być za wielka, abyśmy bez problemów mogli to objąć, szczególnie gdy pragniemy zupełnie poświęcić się kierowaniu nią, tak żeby oferowała jak najlepsze rezultaty.
Read more >>

Co jest istotne gdy chodzi o napisanie regulaminu sklepu internetowego? O jakich rzeczach nie można zapominać?

Posted on 19/12/2018 7:31am
regulamin
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto zakłada sklep internetowy musi pamiętać, iż powinien on posiadać regulamin. Natomiast bardzo istotne jest ażeby tego typu dokument nie zawierał błędów. Chodzi oczywiście o zaufanie ewentualnych klientów, ale również o duże finansowe kary, które nakładane są na przedsiębiorstwa, w jakich regulaminie znajdowane są istotne błędy.
Read more >>

Prowadzenie sprzedaży internetowej i uprawnienia nabywcy

Posted on 11/07/2018 5:48pm
regulamin
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Jeśli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, należy pamiętać o dwóch ważnych terminach, jakimi są: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Regulamin możemy sporządzić sami, albo zlecić tę czynność ekspertowi działającego w dziedzinie ecommerce.
Read more >>

Wielkie spółki w dzisiejszych czasach nieraz obracają ogromnymi pieniędzmi i z tego powodu powinny być zabezpieczone

Posted on 04/08/2018 7:30am
kancelaria adwokacka
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Nieistotne czy jesteśmy spółką, która stawia kolejne bloki mieszkalne czy dystrybuuje suplementy diety - jeśli zarządzamy znacznym majątkiem, to powinniśmy na stałe mieć podpisaną umowę z fachowym prawnikiem.


Normalnie nie myślimy o takich rzeczach, jak akty prawne czy prawdopodobne pozwy.
Read more >>

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się miło. Warto zapoznać się ze swoimi prawami, aby położyć kres bolesnym doświadczeniom.

Posted on 25/05/2019 7:19am
Regulamin, dokument
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
Następny miesiąc, kolejna wypłata. Przyszedł więc moment, aby wybrać się na wytęsknione zakupy. Miejmy nadzieję, że skończą się pomyślnie oraz bez większych problemów konsumenckich. Nic tak nie psuje naszej radości jak prędka reklamacja, czy niepełna zgodność towaru z opisem, w przypadku zakupów na dystans.
Read more >>

mecenas sądowy we Wrocławiu

Posted on 13/09/2018 7:19am
Książki prawnicze
Author: Brian Holland
Source: http://www.flickr.com
Wytyczne czynienia zawodu radcy prawnego normuje ustawa. Zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu wykonywanie zawodu radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy ustawowej. Niemniej jednak radca prawny nie jest w stanie występować jako obrońca w kwestiach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny Wrocław może udzielać porad, przygotowywać orzeczenia, opracowywać pomysły czynności prawnych, a też występować przed sądami i urzędami. Do niedawna radcowie prawni nie zdołali występować także w kwestiach rodzinnych. Dziś się to zmieniło i od 2007 r. otwarto radcom prawnym furtkę do poprowadzenia tego rodzaju spraw.
Read more >>

Z jakiego powodu warto jest zaangażować firmę, która działa i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie posiada sekretów?

Posted on 13/04/2019 8:30am
pełnomocnik
Author: Núria
Source: http://www.flickr.com
Każdy, bez wyjątku, biznesmen winien znać się na wielu sprawach. I oczywiście powinien także posiadać tzw. smykałkę do wykonywania interesów. Pozostałymi słowami winien być jakby chodzącą encyklopedią jednogłośnie z wyrażeniem mówiącym, że czego się dowiesz, to Twoje.


Wszakże nie można by naturalnie rozumować się na wszystkim.
Read more >>

Trafne scharakteryzowanie typu wykonywanej pracy

Posted on 11/07/2018 6:13pm
praca przy komputerze
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jakakolwiek osoba przyjmująca się do pracy dostaje umowę o pracę. Umowę o pracę podpisuje się na okres nieoznaczony, na czas oznaczony, bądź na okres dokonania wskazanej pracy. Każda z nich ma prawo być poprzedzona umową na czas próbny.
Read more >>

Jakikolwiek symptom aktywności twórczej

Posted on 29/01/2019 4:39pm
rozwiązania biznesowe
Author: Timo Elliott
Source: http://www.flickr.com
Przedmiotem prawa autorskiego jest jakikolwiek objaw aktywności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w każdej formie, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażania.
Read more >>

W jaki sposób zadbać swoją własność w Internecie?

Posted on 22/06/2018 12:07am
wnętrze mieszkania
Author: ZZ Bottom
Source: http://www.flickr.com
Tuż po tym, kiedy Archimedes wyskoczył z krzykiem z wanny i rozpoczął biec po uliczkach Syrakuz, mógłby udać się do urzędu patentowego oraz zastrzec swoje odkrycie. Co prawda działał na zamówienie króla Hierona II i w takim razie nie musiał obawiać się o plagiat, ale jak głosi przysłowie pilnowanego Pan Bóg strzeże.


Należy żałować, że ludzi chętnych na cudze dobro nie brakowało swego czasu oraz nie braknie do dzisiejszego dnia.
Read more >>

Skończyły się czasy, kiedy opinie o jakimś usługodawcy przekazywano ustnie

Posted on 11/07/2018 7:34pm
Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Co robi właściwie notariusz Wrocław? Odpowiedź jest łatwa. Jeżeli chcesz spisać umowę, sformułować spółkę z.o.o. lub innego rodzaju działalność, spisać ostatnią wolę czy sporządzić akty notarialne, to właśnie notariusz jest osobą, do której musisz się przejść. W dużych miastach, takich jak Wrocław, kancelarii notarialnych funkcjonuje na pęczki. Jak się nie zgubić w gąszczu ofert i dobrać najlepszego specjalistę? Rozwiązanie poznasz poniżej.
Read more >>

Produkty kredytowe dla seniorów

Posted on 01/05/2019 7:42am
kable
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Produkty kredytowe dla seniorów ciągle nie są w naszej ojczyźnie powszechne, jednak rynek systematycznie wzrasta.


W 2014 r ilość umów podpisanych przez fundusze hipoteczne zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych sięgnęła pięciuset.
Read more >>

Klauzule niedozwolone, regulamin sklepów internetowych - O czym musisz pamiętać? - odpowiedzi na najważniejsze pytania

Posted on 22/06/2018 9:36am
plac zabaw
Author: LEGI
Source: www.legi-polska.pl
Czasem przeczytamy któryś regulamin, czy to, gdy bierzemy udział w jakimś konkursie, czy też, kiedy kupujemy coś w sklepie internetowym. Ale najczęściej wszystkie punkty tych regulaminów są dla nas niezbyt jasne. Tymczasem niektóre firmy to wykorzystują. My zgadzamy się na przyjęcie tego, co przewiduje regulamin, przez kliknięcie, że się z nim zapoznaliśmy.
Read more >>

Ważkie wiadomości prawne - rękojmia, zawieszenie emerytury, wniosek RG-1

Posted on 18/08/2017 8:40am
Dokumenty
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Niektóre wiadomości prawne częstokroć okazują się dla wielu ludzi niezwykle praktyczne, dlatego dziś poruszymy trzy znaczące kwestie - rękojmie, zawieszenie emerytury i wniosek RG-1. Czym jest rękojmia? Jest to pewna odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady prawne i fizyczne wyprzedawanej rzeczy.
Read more >>