rachunkowości

Rezerwy emerytalne - wszystko co należałoby wiedzieć o rozliczaniu jak też tworzeniu

Posted on 02/03/2018 2:46pm
odprawy emerytalne
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Pod pojęciem rezerw zarządzenie o rachunkowości rozumie takie zobowiązania, których termin wymagalności nie będzie pewien.


Firmy zobligowane są rozporządzeniami bilansowymi do dokonania biernych rozrachunków międzyokresowych wydatków w wysokości prawdopodobnych zobowiązań wypadających na aktualny okres sprawozdawczy, wypływających z obowiązku zrealizowania, połączonych z aktualną działalnością, przyszłych świadczeń na rzecz pracobiorców, w tym też świadczeń emerytalnych, jakich kwotę można oszacować w sposób pewny, mimo iż data powstania zobowiązania nie jest dotąd znana.
Read more >>

Dobór biura rachunkowego – sprawa nadrzędna

Posted on 05/12/2017 1:19pm
serwisy
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Często w niektórych sytuacjach potrzebna może okazać się pomoc biur rachunkowych oraz księgowej, która właściwie zajmie się finansami i będzie w stanie pomóc z uporaniem się z problemami.
Read more >>

Księgowość dla każdego

Posted on 22/06/2018 4:31am
Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Skuteczny księgowy w każdym przedsiębiorstwie to skarb, przez cały czas świetnie zorientowany, doskonale poradzi sobie z najbardziej niejasnym prawie podatkowym i znajdzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy tam, gdzie można. Wśród bardzo wielu, praw, rozporządzeń i udogodnień podatkowych niezwykle prosto jest się zagubić zwykłemu przedsiębiorcy firmy.
Read more >>