przepisy

Czemu kursy bhp są aż tak istotne? Czy za każdym razem warto zatrudniać profesjonalną firmę by je prowadziła?

Posted on 02/12/2021 1:40pm
bhp
Author: Campus Party Brasil
Source: http://www.flickr.com
Każdy z pracodawców musi zorganizować dla swoich pracowników szkolenia z zakresu bhp, czyli bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Zasady organizacji tego rodzaju zajęć, sposób ich przeprowadzenia, a również forma powinna być zgodna z aktualnie obowiązującymi zaleceniami prawnymi.
Read more >>

Najważniejsze wiadomości, które z pewnością przydadzą się w trakcie odprawy celnej.

Posted on 18/07/2019 7:34am
kolorowe kontenery z towarami
Source: sxc.hu
Osoby, jakie pierwszy raz będą mieć przed sobą odprawę celną mogą posiadać swego rodzaju obawy, gdyż faktycznie regulacje, które się do takiej sprawy odwołują są nad wyraz zaostrzone. Aczkolwiek o ile jedynie będzie znać się najważniejsze informacje, jakie na pewno będą przydatne podczas odprawy celnej to wątpliwości będą minimalne.
Read more >>

Firmy z branży transportowej a serwis samochodów ciężarowych.

Posted on 21/10/2021 8:22am
Firma transportowa TSH Polmar
Author: TSH Polmar
Source: TSH Polmar
Transport drogowy w Polsce rozwinął się z niezwykle ekspresowym tempie. Polskie firmy transportują za pośrednictwem tirów i samochodów o dużych gabarytach towary w obrębie całej Unii Europejskiej i nie tylko. Zyskowność tego biznesu jest ogromna, negatywem są jednak często uczęszczane przez duże samochody drogi, na całe szczęście obowiązują rozporządzenia, które regulują poruszanie się dużych pojazdów po drogach.
Read more >>

Zmiany w Prawie Budowlanym.

Posted on 18/09/2021 7:26am
Prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Rząd stara się już od dłuższego czasu przekształcić czy też uprościć ustawę Prawo Budowlane, bowiem współcześnie zbytnia ilość czynności związanych z postępowaniembudowlanym opóźnia powstawanie inwestycji. Najprawdopodobniej nowe przepisy wejdą w życie na początku 2014 roku.
Read more >>

Nie zapominaj o przepisach, gdy myślisz o budowie domu

Posted on 06/12/2021 5:37pm
Każdy z nas prędzej czy później dochodzi do wniosku, że dobrze byłoby posiadać swoje mieszkanie a może nawet dom. Gdy już podejmiemy decyzję rozpoczyna się cały proces kupowania lub stawiania domu. Mnóstwo ludzi obecnie decyduje się na kupno lokalu od dewelopera. W każdej z tych sytuacji warto zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują w tej dziedzinie.
Read more >>

Jak zrozumieć różnorakie kwestie prawne i wykorzystać je w swoim życiu?

Posted on 10/03/2020 8:10am
Umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Cały nasz świat oparty jest na różnorakich umowach, deklaracjach, pewnych postanowieniach, dzięki jakim możliwe jest funkcjonowanie określonego porządku społecznego oraz prawnego. To dzięki takim działaniom dość prosto odnaleźć się w gąszczu różnorakich przepisów, kiedy dochodzi do takiej sytuacji, jak sprawa rozwodowa lub zrezygnowanie z pracy. Oczywiście, sprawa takiego typu ma drugie dno, bo przecież określenie “gąszcz przepisów” odnosi się dość często do samego systemu, jaki jest - mówiąc delikatnie - dosyć ciężki do zrozumienia.
Read more >>

Usługi świadczone w kancelarii prawniczej

Posted on 06/12/2021 5:30pm
prawnik
Author: Charles Kremenak
Source: http://www.flickr.com
Prawnicy są na terenie kraju profesją darzoną dużym szacunkiem. Bierze się to między innymi ze wiedzy o tym, że ludzie ci posiadają bardzo rozległą wiedzę nabytą w trakcie wieloletnich studiów.
Read more >>

Produkty kredytowe dla seniorów

Posted on 06/12/2021 5:19pm
kable
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Produkty kredytowe dla nestorów ciągle nie są w naszej ojczyźnie powszechne, jednakże rynek regularnie rośnie.


W 2014 r ilość umów podpisanych przez hipoteczne fundusze zrzeszone w KPF sięgnęła 500.
Read more >>

Jak należy rozumieć niektóre klauzule, jakie posiadają zastosowanie w dziedzinie zamówień publicznych?

Posted on 22/06/2018 1:09am
kancelaria
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Zamówienia publiczne powinny być wykonywane w zgodzie z panującymi zasadami. Odnosi się to również do reguł, które odwołują się do spraw społecznych jak i ochrony zdrowia. Jeżeli podmiot zamawiający chce, aby wykonawca spełniał również dodatkowe cele to z powodzeniem można stosować klauzule odnośnie wykonania zamówienia.
Read more >>

Rzetelna obsługa prawnicza jednostek w Warszawie

Posted on 19/10/2021 7:13am
prawo
Source: flickr.com
Prowadzenie działalności gospodarczej kojarzy się z koniecznością interpretacji i używania przepisów prawnych z rozmaitych zakresów prawa. Świeżo powstałe małe przedsiębiorstwa nieraz starają się rozsupłać zagadnienia sami. Takie postępowanie niestety ma często odwrotny skutek.
Read more >>

Normy bezpieczeństwa higieny pracy to niestety najczęściej ignorowane zasady

Posted on 17/09/2021 11:08am
rękawice
Source: flickr.com
Każdy słyszeliśmy o instrukcji związanej z bezpieczeństwem i higiena pracy, skrót BHP raczej nie sprawia nikomu trudności. Jednakże poza tego rodzaju instrukcjami są też inne mające moc w naszych miejscach pracy, ale również w wszelkiego rodzaju lokalach użyteczności publicznej, do tego rodzaju spisu zasad zalicza się instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Tego rodzaju instrukcja musi zostać zawieszona w widocznym miejscu. Na pewno wiele razy widzieliśmy tego typu instrukcję w NFZ czy w placówkach edukacyjnych.
Read more >>

Rozliczanie rezerw na świadczenia robotnicze przeprowadzają firmy zgodnie z nowelizacją Dziennika Przepisów Ministra Finansów

Posted on 07/06/2020 7:32am
dokument
Source: pixabay
Układ rozliczeń w zakresie zasobów na różnorodne świadczenia pracownicze we wszelkim przedsiębiorstwie jest zależny od nowelizacji KSR nr. 6, który pracuje w oparciu o Dziennik Ustaw Ministra Finansów. Realizuje on wyliczania zasobów, cyklicznego wyliczania kosztów czy też warunkowych zobowiązań. Kalkulator rezerw świadczeń bierze pod uwagę parę kluczowych spraw, ażeby rozliczyć stosowne z prawem świadczenie pracownicze. Do obliczenia rezerw brana jest pod baczność płeć robotnika i wiek na dzień rozliczeniowy.
Read more >>

W sytuacji, gdy planujesz uruchomić sklepik internetowy, powinieneś zaprojektować właściwy regulamin

Posted on 05/10/2021 9:10am
strona sklepu internetowego na laptopie
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok internet zdobywa coraz znaczniejsze grono zadowolonych odbiorców i staje się coraz powszechniejszy. Wzrasta również renoma zakupów dokonywanych za pośrednictwem stron internetowych. Klienci cenią sobie sklepy w internecie, bowiem zakupy za ich pośrednictwem są bardzo wygodne i łatwe, a niejednokrotnie też korzystne pod kątem cen. W sytuacji, kiedy pragnie się odnieść powodzenie w handlu, warto uruchomić również sklepik sieciowy.
Read more >>

Pomoc prawna – kiedy będzie Ci niezbędny?

Posted on 04/03/2021 7:39am
prawnicy
Author: Sally T. Buck
Source: http://www.flickr.com
Pomoc prawna – w jakimś momencie życia może być ona konieczna każdemu z nas. Być może wydaje Ci się, iż Ciebie na pewno nie będzie to nigdy dotyczyło. Jesteś w końcu porządnym obywatelem, który nie ma zamiaru łamać żadnych norm lub zadzierać z prawem. Jednakże z pomocy prawników korzystają nie tylko przestępcy. Może być ona konieczna również w normalnym codziennym życiu. W końcu wszyscy podpisujemy różnorakie umowy, kupujemy i sprzedajemy wszelkie przedmioty, mieszkania, domy, działki.
Read more >>

W jakich okolicznościach w codziennym życiu może się przydać znajomość prawa, czy opłaca się korzystać z pomocy profesjonalnych prawników

Posted on 09/10/2021 7:13am
prawo
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Jest takie powiedzenie, że nieznanie przepisów prawnych nie zwalnia od poniesienia konsekwencji, i faktycznie taka zasada obowiązuje w życiu każdego z nas. Podejmując jakieś działania trzeba się liczyć z konsekwencjami, i będzie to dotyczyć wszystkich obszarów zawodowego i prywatnego życia. Jest to zupełnie zrozumiałe, bo przecież jeżeli każdy mógłby się wytłumaczyć, że dlatego że nie zna przepisów czegoś nie zrobił i nie poniósłby za to żadnych konsekwencji, to trudno by było raczej zapanować nad ludźmi.
Read more >>