przepisy

Czemu kursy bhp są aż tak istotne? Czy za każdym razem warto zatrudniać profesjonalną firmę by je prowadziła?

Posted on 11/05/2019 12:00am
bhp
Author: Campus Party Brasil
Source: http://www.flickr.com
Każdy z właścicieli ma obowiązek zrobienia dla swoich pracowników szkolenia dotyczące bhp, czyli bezpieczeństwa i higieny pracy. Zasady organizacji tego rodzaju zajęć, sposób ich przeprowadzenia, jak też forma musi być w zgodzie z aktualnie obowiązującymi zaleceniami prawnymi.
Read more >>

Firmy z branży transportowej a serwis samochodów ciężarowych.

Posted on 14/06/2019 7:28am
Firma transportowa TSH Polmar
Author: TSH Polmar
Source: TSH Polmar
Transport drogowy w Polsce rozwinął się z bardzo intensywnym tempie. Polskie firmy transportują przy pomocy tirów i samochodów wielkogabarytowych towary w obrębie całej Europy i nie tylko. Zyskowność tego biznesu jest świetna, negatywem są jednak często uczęszczane przez duże samochody drogi, na całe szczęście obowiązują przepisy, które regulują jeżdżenie dostawczych pojazdów po drogach.
Read more >>

Zmiany w Prawie Budowlanym.

Posted on 16/02/2019 7:56am
Prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Rząd próbuje już od znacznego czasu przekształcić czy też usprawnić ustawę Prawo Budowlane, gdyż aktualnie zbytnia ilość czynności powiązanych z postępowaniembudowlanym opóźnia powstawanie inwestycji. Być może nowe przepisy wejdą w życie na początku dwa tysiące czternastego roku.
Read more >>

Nie zapominaj o przepisach, gdy myślisz o budowie domu

Posted on 26/01/2019 7:34am
Każdy z nas w jakimś momencie dochodzi do wniosku, że chciałby mieć własne mieszkanie albo dom. Gdy już podejmiemy decyzję rozpoczyna się zawiły proces nabywania lub stawiania domu. Sporo ludzi dziś decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera. W każdej z tych sytuacji powinniśmy zapoznać się z przepisami, jakie regulują tę dziedzinę.
Read more >>

Jak zrozumieć różnorakie kwestie prawne i wykorzystać je w swoim życiu?

Posted on 21/06/2018 5:44pm
Umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Cały nasz świat wsparty jest na różnorodnych umowach, deklaracjach, zdefiniowanych postanowieniach, dzięki którym realne jest funkcjonowanie określonego porządku prawnego i społecznego. To dzięki temu łatwo odnaleźć się w gąszczu różnych przepisów, kiedy dochodzi do tego typu sytuacji, typu sprawa rozwodowa czy zrezygnowanie z pracy. Oczywiście, sprawa takiego typu ma drugie dno, ponieważ przecież definiowane czegoś jako “gąszcz przepisów” odnosi się dość często do samego systemu, jaki jest - delikatnie mówiąc - dosyć trudny do zrozumienia.
Read more >>

Usługi świadczone w kancelarii prawniczej

Posted on 08/03/2018 10:48am
prawnik
Author: Charles Kremenak
Source: http://www.flickr.com
Prawnicy są na terenie kraju grupą zawodową darzoną znacznym szacunkiem. Bierze się to na przykład ze wiedzy o tym, że osoby te posiadają bardzo dużą wiedzę zdobytą w toku długotrwałych studiów.
Read more >>

Produkty kredytowe dla seniorów

Posted on 01/05/2019 7:42am
kable
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Produkty kredytowe dla seniorów ciągle nie są w naszej ojczyźnie powszechne, jednak rynek systematycznie wzrasta.


W 2014 r ilość umów podpisanych przez fundusze hipoteczne zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych sięgnęła pięciuset.
Read more >>

Jak należy rozumieć niektóre klauzule, jakie posiadają zastosowanie w dziedzinie zamówień publicznych?

Posted on 22/06/2018 1:09am
kancelaria
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Zamówienia publiczne powinny być wykonywane w zgodzie z panującymi zasadami. Odnosi się to również do reguł, które odwołują się do spraw społecznych jak i ochrony zdrowia. Jeżeli podmiot zamawiający chce, aby wykonawca spełniał również dodatkowe cele to z powodzeniem można stosować klauzule odnośnie wykonania zamówienia.
Read more >>

Rzetelna obsługa prawnicza jednostek w Warszawie

Posted on 18/08/2017 8:41am
prawo
Source: flickr.com
Prowadzenie działalności gospodarczej kojarzy się z niezbędnością interpretacji i używania norm ustawowych z różnych dziedzin prawa. Świeżo powstałe małe przedsiębiorstwa często starają się rozwikłać kłopoty sami. Takie postępowanie niestety ma nierzadko odwrotny skutek.
Read more >>

Normy bezpieczeństwa higieny pracy to niestety najczęściej ignorowane zasady

Posted on 04/04/2019 7:40am
rękawice
Source: flickr.com
Wszyscy słyszał o instrukcji związanej z BHP, skrót BHP raczej nie jest trudny do rozszyfrowania. Jednak poza tego rodzaju instrukcjami są też dodatkowe mające moc na naszych stanowiskach pracy, ale również w wszelkiego rodzaju lokalach użyteczności publicznej, do tego typu spisu zasad zalicza się instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Tego typu instrukcja musi być zawieszona w widocznym miejscu. Na pewno nie raz widzieliśmy tego typu instrukcję w NFZ czy w szkołach.
Read more >>

Rozliczanie rezerw na świadczenia robotnicze przeprowadzają firmy zgodnie z nowelizacją Dziennika Przepisów Ministra Finansów

Posted on 11/07/2018 10:25pm
dokument
Source: pixabay
Układ rozliczeń w ramach zasobów na różne świadczenia robotnicze w każdym przedsiębiorstwie jest uzależniony od nowelizacji Krajowych Standardów Rachunkowości nr. 6, który funkcjonuje w oparciu o Dziennik Praw Ministerstwa Finansów. Dokonuje on wyliczania zasobów, okresowego wyliczania kosztów czy warunkowych zobowiązań. Kalkulator rezerw na świadczenia bierze pod uwagę kilka kluczowych spraw, żeby policzyć stosowne z ustawą świadczenie robotnicze. Do wyliczenia zasobów brana jest pod uwagę płeć robotnika oraz wiek na dzień bilansowy.
Read more >>

W sytuacji, gdy planujesz uruchomić sklepik internetowy, powinieneś zaprojektować właściwy regulamin

Posted on 03/06/2019 7:06am
strona sklepu internetowego na laptopie
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok internet zdobywa coraz znaczniejsze grono usatysfakcjonowanych odbiorców oraz robi się coraz powszechniejszy. Rośnie także popularność zakupów dokonywanych za pomocą stron internetowych. Klienci lubią markety w internecie, ponieważ zakupy w nich są niezwykle wygodne i łatwe, a niejednokrotnie także korzystne pod kątem cen. W wypadku, jeśli chce się odnieść powodzenie w handlu, należy uruchomić również sklepik sieciowy.
Read more >>

Pomoc prawna – kiedy będzie Ci niezbędny?

Posted on 13/04/2019 7:49am
prawnicy
Author: Sally T. Buck
Source: http://www.flickr.com
Pomoc prawna – w pewnym momencie życia może się ona przydać każdemu z nas. Być może wydaje Ci się, iż Ciebie z całą pewnością nie będzie to nigdy dotyczyło. Jesteś w końcu prawym obywatelem, jaki nie ma zamiaru łamać żadnych norm ani zadzierać z prawem. Jednak ze wsparcia prawników korzystają nie wyłącznie przestępcy. Może być ona konieczna także w normalnym codziennym życiu. Przecież wszyscy zawieramy rozmaite kontrakty, kupujemy oraz sprzedajemy wszelakie przedmioty, mieszkania, domy, działki.
Read more >>

W jakich okolicznościach w codziennym życiu może się przydać znajomość prawa, czy opłaca się korzystać z pomocy profesjonalnych prawników

Posted on 22/06/2018 10:05am
prawo
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Często się mówi, że nieznanie przepisów prawnych nie zwalnia od odpowiedzialności, i rzeczywiście taka zasada będzie obowiązywać w naszym życiu. Podejmując jakieś działania trzeba się liczyć z konsekwencjami, i dotyczy to wszystkich obszarów zawodowego i prywatnego życia. Jest to absolutnie normalne, bo w końcu jeśli każdy mógłby się tłumaczyć, że z powodu nieznajomości regulacji coś przeskrobał i nie poniósłby za to nawet najmniejszej kary, to raczej ciężko by było zapanować nad ludźmi.
Read more >>