przepisy

Nie zapominaj o przepisach, gdy myślisz o budowie domu

Posted on 19/12/2018 7:32am
Każdy człowiek w jakimś momencie dochodzi do wniosku, że chciałby mieć swoje mieszkanie albo dom. Po podjęciu tej decyzji zaczynamy skomplikowany proces kupowania lub budowania nieruchomości. Mnóstwo ludzi obecnie decyduje się na kupienie mieszkania od dewelopera. W każdej z tych sytuacji warto zapoznać się z przepisami, które regulują tę dziedzinę.
Read more >>

Jak zrozumieć różnorakie kwestie prawne i wykorzystać je w swoim życiu?

Posted on 21/06/2018 5:44pm
Umowa
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Cały nasz świat wsparty jest na różnorodnych umowach, deklaracjach, zdefiniowanych postanowieniach, dzięki którym realne jest funkcjonowanie określonego porządku prawnego i społecznego. To dzięki temu łatwo odnaleźć się w gąszczu różnych przepisów, kiedy dochodzi do tego typu sytuacji, typu sprawa rozwodowa czy zrezygnowanie z pracy. Oczywiście, sprawa takiego typu ma drugie dno, ponieważ przecież definiowane czegoś jako “gąszcz przepisów” odnosi się dość często do samego systemu, jaki jest - delikatnie mówiąc - dosyć trudny do zrozumienia.
Read more >>

Usługi świadczone w kancelarii prawniczej

Posted on 08/03/2018 10:48am
prawnik
Author: Charles Kremenak
Source: http://www.flickr.com
Prawnicy są na terenie kraju grupą zawodową darzoną znacznym szacunkiem. Bierze się to na przykład ze wiedzy o tym, że osoby te posiadają bardzo dużą wiedzę zdobytą w toku długotrwałych studiów.
Read more >>

Produkty kredytowe dla seniorów

Posted on 11/07/2018 8:01pm
kable
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Produkty kredytowe dla nestorów wciąż nie są w naszej ojczyźnie powszechne, jednakże rynek regularnie rośnie.


W 2014 roku ilość umów sygnowanych poprzez fundusze hipoteczne zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych sięgnęła pięciuset.
Read more >>

Jak należy rozumieć niektóre klauzule, jakie posiadają zastosowanie w dziedzinie zamówień publicznych?

Posted on 22/06/2018 1:09am
kancelaria
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Zamówienia publiczne powinny być wykonywane w zgodzie z panującymi zasadami. Odnosi się to również do reguł, które odwołują się do spraw społecznych jak i ochrony zdrowia. Jeżeli podmiot zamawiający chce, aby wykonawca spełniał również dodatkowe cele to z powodzeniem można stosować klauzule odnośnie wykonania zamówienia.
Read more >>

Rzetelna obsługa prawnicza jednostek w Warszawie

Posted on 18/08/2017 8:41am
prawo
Source: flickr.com
Prowadzenie działalności gospodarczej kojarzy się z niezbędnością interpretacji i używania norm ustawowych z różnych dziedzin prawa. Świeżo powstałe małe przedsiębiorstwa często starają się rozwikłać kłopoty sami. Takie postępowanie niestety ma nierzadko odwrotny skutek.
Read more >>

Normy bezpieczeństwa higieny pracy to niestety najczęściej ignorowane zasady

Posted on 09/01/2019 7:25am
rękawice
Source: flickr.com
Wszyscy słyszał o zasadach związanej z BHP, skrót BHP raczej nie sprawia nikomu trudności. Jednak poza tego typu zasadami są też inne obowiązujące w naszych miejscach pracy, ale też w wszelkiego rodzaju miejscach publicznych, do tego rodzaju spisu zasad należy instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Tego typu instrukcja musi zostać powieszona w widocznym miejscu. Na sto procent nie raz widzieliśmy tego rodzaju instrukcję w NFZ czy w placówkach edukacyjnych.
Read more >>

Rozliczanie rezerw na świadczenia robotnicze przeprowadzają firmy zgodnie z nowelizacją Dziennika Przepisów Ministra Finansów

Posted on 11/07/2018 10:25pm
dokument
Source: pixabay
Układ rozliczeń w ramach zasobów na różne świadczenia robotnicze w każdym przedsiębiorstwie jest uzależniony od nowelizacji Krajowych Standardów Rachunkowości nr. 6, który funkcjonuje w oparciu o Dziennik Praw Ministerstwa Finansów. Dokonuje on wyliczania zasobów, okresowego wyliczania kosztów czy warunkowych zobowiązań. Kalkulator rezerw na świadczenia bierze pod uwagę kilka kluczowych spraw, żeby policzyć stosowne z ustawą świadczenie robotnicze. Do wyliczenia zasobów brana jest pod uwagę płeć robotnika oraz wiek na dzień bilansowy.
Read more >>

W sytuacji, gdy planujesz uruchomić sklepik internetowy, powinieneś zaprojektować właściwy regulamin

Posted on 09/01/2018 7:20am
strona sklepu internetowego na laptopie
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok internet zdobywa coraz większe grono zadowolonych odbiorców oraz robi się coraz powszechniejszy. Wzrasta też renoma zakupów dokonywanych przy pomocy stron sieciowych. Konsumenci cenią sobie sklepy w sieci, ponieważ zakupy w nich są bardzo komfortowe i łatwe, a niejednokrotnie także opłacalne pod kątem cen. W wypadku, kiedy chce się odnieść sukces w handlu, trzeba uruchomić też sklepik sieciowy.
Read more >>

Pomoc prawna – kiedy będzie Ci niezbędny?

Posted on 30/10/2018 7:22am
prawnicy
Author: Sally T. Buck
Source: http://www.flickr.com
Pomoc prawna – w jakimś momencie życia może być ona konieczna każdemu z nas. Być może wydaje Ci się, iż Ciebie na pewno nie będzie to nigdy dotyczyło. Jesteś przecież porządnym obywatelem, jaki nie zamierza łamać żadnych reguł ani zadzierać z prawem. Jednak ze wsparcia prawników korzystają nie tylko przestępcy. Może być ona niezbędna nawet w zwyczajnym codziennym życiu. W końcu wszyscy podpisujemy różne umowy, kupujemy oraz sprzedajemy wszelakie przedmioty, lokale mieszkaniowe, domy, działki.
Read more >>

W jakich okolicznościach w codziennym życiu może się przydać znajomość prawa, czy opłaca się korzystać z pomocy profesjonalnych prawników

Posted on 22/06/2018 10:05am
prawo
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Często się mówi, że nieznanie przepisów prawnych nie zwalnia od odpowiedzialności, i rzeczywiście taka zasada będzie obowiązywać w naszym życiu. Podejmując jakieś działania trzeba się liczyć z konsekwencjami, i dotyczy to wszystkich obszarów zawodowego i prywatnego życia. Jest to absolutnie normalne, bo w końcu jeśli każdy mógłby się tłumaczyć, że z powodu nieznajomości regulacji coś przeskrobał i nie poniósłby za to nawet najmniejszej kary, to raczej ciężko by było zapanować nad ludźmi.
Read more >>