fotografia

Gdzie zrobić porywające fotografie rodzinne?

Posted on 20/10/2019 6:12pm
Noworodek z mamą
Author: Seum Shine
Source: http://www.flickr.com
Maluchy niezwykle prędko dojrzewają i zmieniają się w mgnieniu oka. Warto zaplanować sesje zdjęciową dla dziecka.
Każdy pragnąłby zapamiętać buzię swojego malucha z pierwszych tygodni jego życia, buzia, która jest najpiękniejszym cudem na świecie. Perfekcyjny sposób na uchwycenie owego momentu, to fotografia noworodkowa. Najlepszy czas na fotografowanie takich maluchów bywa do mniej więcej miesiąca żywota malucha. Można zużyć chwile kiedy pociecha śpi, jest beztroskie i obiera rozkoszne pozy.
Read more >>

Jakim sposobem zacząć robić zdjęcia – praktyczne wskazówki

Posted on 19/10/2019 4:59am
fotografia
Author: Doug Jones
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz więcej osób odkrywa nowe pasje. Czasami są to podróże, a często też sport, koncerty, przyroda, moda, cosplay lub uprawianie różnych dziedzin sztuki. Wbrew obiegowej opinii wszystkie te rodzaje zainteresowań mają co najmniej jedną wspólną właściwość – są bardzo ciekawymi tematami w fotografii, dlatego bez wątpienia warto się do niej zachęcić osobiście.
Read more >>

Dlaczego obiektywy marki Sigma stały się tak popularne wśród amatorskich i profesjonalnych fotografów.

Posted on 09/10/2019 7:38am
Obiektyw fotograficzny
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Każdy producent profesjonalnych aparatów ma w swojej ofercie grupę obiektywów o różnych zastosowaniach. Na rynku swoje produkty sprzedają również niezależni wytwórcy, z reguły proponujący sprzęt znacznie gorszej jakości. Lecz od kilku lat zdecydowanie zaczęła się wyróżniać wśród nich firma Sigma.
Read more >>

Jak dobierać obiektyw? Na co powinniśmy zwracać uwagę? Czy godny uwagi zakupienia jest obiektyw stałoogniskowy?

Posted on 21/04/2019 7:25am
obiektyw
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Wielu użytkowników aparatów z wymiennymi obiektywami, po jakimś okresie zapoznawania się z kupionym sprzętem i dołączonym do niego obiektywem, rozpoczyna poszukiwanie czegoś zupełnie odmiennego, nowego, niekiedy niestandardowego. Kiedyś w systemie fotografii analogowej nie było to ogromny kłopot, bo nabywało się obiektyw, który jest właściwy do klatki filmowej 35 mm. W świecie zaś cyfrowa fotografia niedoświadczony fotograf może się dość łatwo zgubić. Jak więc dobrać najbardziej właściwy obiektyw?
Read more >>

Od czego zacząć fotograficzne hobby?

Posted on 23/08/2019 7:39am
obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Zapewne każdy z czytelników owego tekstu zna tego człowieka, który kocha fotografię, a na dodatek otworzył sobie na Fejsie konto typu Adam Nowak Photography. Cóż, taka moda. Jeśli fotografie są piękne to warto utrzymać z tym człowiekiem bliższe kontakty, bo przecież to ze wszech miar ważne, aby mieć w albumie udane fotografie ślubne. To naturalnie wyłącznie taki przykład! Zastanówmy się co należy zrobić, aby w żadnym wypadku nie przeoczyć swojego talentu. Kto wie, może jedna z osób, które teraz zapoznają się z owym artykułem, ma spore umiejętności, lecz nie bardzo o tym wie?
Read more >>

Najlepsze akcesoria do fotografii pejzażowej

Posted on 20/02/2019 12:57am
Dziewczyna trzymająca aparat fotograficzny
Author: HOI CHEUNG WONG
Source: http://www.flickr.com
Zgłębianie reguł profesjonalnej fotografii krajobrazowej to z pewnością nie tylko doskonały sposób na ładne utrwalenie widoków w trakcie urlopu, ale również ciekawe hobby, a także odkrycie artystycznego potencjału.
Read more >>

Aparaty marki Sigma dostępne w Szczecinie - najbardziej urokliwym mieście w Polsce

Posted on 07/02/2019 2:57am
obiektyw
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Jest to zwyczajem, nawet tradycją, iż każda para młoda wykonuje sesję fotograficzną w jakimś ładnym miejscu, żeby naturalnie upamiętnić dla wszystkich najcudowniejszy dzień w życiu. W niniejszym artykule omówimy: w jakim mieście najczęściej się fotografują ślubne pary i z jakiego aparatu korzystają fachowcy by ci, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z fotografią ślubną oraz pary szukające dobrego fotografa znaleźli odpowiedź na te pytania.
Read more >>

Sposób na zachowanie wspomnień nawet w bardzo ekstremalnych warunkach

Posted on 08/08/2019 7:38am
gopro
Author: John Biehler
Source: http://www.flickr.com
Od zawsze mamy pragnienie (możliwe że nie wszyscy) przetestowania swoich możliwości fizycznych jak też umysłowych. Można to czynić na różne sposoby, chodząc po górach, biegnąc w maratonie albo przebywając jakieś niesamowite odległości. We wszystkich wymienionych dyscyplinach poddajemy własny organizm próbom nierzadko na granicy jego możliwości. Właśnie chyba to osiąganie granic naszych możliwości jest dla ludzi w największym stopniu pociągające. Jest to jedną z kluczowych ludzkich cech.
Read more >>

Fachowe doradztwo prawne w kwestiach powiązanych z prawem autorskim

Posted on 21/08/2018 7:19am
prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Prawa autorskie obejmują wiele przejawów działalności twórczej, do przedmiotów chronionych prawem autorskim przynależą utwory plastyczne, muzyczne, literackie, i także fotograficzne, do tego prawem autorskim chronione są też utwory architektoniczne, audiowizualne, urbanistyczne czy też sceniczne. Prawo autorskie tworzy się samoczynnie i nierozerwanie wiąże autora z jego dziełem, nie można przenieść go na inną jednostkę albo się go zrzec. Za złamanie praw autorskich grożą wysokie sankcje karne, zdołają to być grzywny pieniężne, a nawet pozbawienie wolności.
Read more >>