formularz

Bycie pracodawcą to duży obowiązek - sprawdź, jakie prawa i obowiązki ma przedsiębiorca

Posted on 23/06/2018 10:18am
umowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy swoją firmę, posiadamy wobec niej sporo obowiązków. Osoby, które zatrudniliśmy powinny mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeśli będą dobrze wywiązywały się ze swych obowiązków. Powinniśmy też nie zapominać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy mają ochotę się na to zgodzić. Ale, kiedy ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w danej firmie to okej, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji wiąże nas na dłużej, dlatego nim postanowimy podpisać umowę dobrze ją punkt po punkcie przeanalizować.
Read more >>

Czy zaznaczymy że jest sprzeciw od nakazu zapłaty?

Posted on 18/01/2018 11:13am
sąd
Author: Núria
Source: http://www.flickr.com
Nie zawsze chcemy się zgodzić ze zdaniem odmiennych osób, lub z tym jak jesteśmy przez nie potraktowani. Dlatego należy zaznaczyć, że wciąż mamy szansę pokazać własny sprzeciw i tylko od ważności konkretnej osoby i naszej zażyłości z nią, będzie zależało jak ten sprzeciw ma prezentować się. Jeżeli to ktoś niedaleki, wystarczy słowne sprzeciwienie się z nim, a gdy jakaś instytucja, to musimy się liczyć z tym, że potrzebne będzie stworzenie odpowiedniego dokumentu, które jasno i wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko oraz to, że nie zgadzamy się z takim traktowaniem.
Read more >>

W jaki sposób wypełnić PIT drogą internetową?

Posted on 21/06/2018 9:27pm
obliczanie podatku w sposób tradycyjny
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Czy myśleliście już na tym żeby rozliczyć PIT 2013 online? Każdy, kto jeszcze nigdy nie próbował takiego rodzaju uzupełniania i składania deklaracji podatkowej powinien zobaczyć, jakie to proste i jak dużo czasu można dzięki temu zaoszczędzić. Nasz program został zrobiony dla wszystkich tych, którzy doceniają sobie wygodę i nie cierpią oczekiwać w długich kolejkach w urzędzie bądź na poczcie. W dobie Internetu trzeba upraszczać sobie życie i korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą technika.
Read more >>

Zarabiasz? Nie zapomnij o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym - poznajswoje obowiązki skarbowe

Posted on 08/03/2019 7:35am
pit
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
W każdym państwie – również u nas – obowiązuje dokładnie ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby zatrudnione oficjalnie i tym samym zarabiające obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zlekceważenie tego obowiązku zawsze oznacza poważne problemy. Mnóstwo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po program z sieci.
Read more >>

Jakim sposobem wypełnić zeznanie PIT online?

Posted on 16/07/2018 12:18pm
praca przy podatkach online
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia wielu z Państwa niejednokrotnie myślało jak wypełnić PIT online a także czy jest to zadanie, z którym można sobie poradzić bez żadnych większych problemów.
Read more >>

Gdzie bezproblemowo rozliczyć PIT?

Posted on 20/05/2019 7:11am
pit
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze niedawno, rozliczanie podatku dochodowego wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim używaliśmy klasycznych formularzy, które wypisywaliśmy ręcznie. Obowiązkowe było nie tylko pisemne wypełnienie druku, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. To już przeszłość, albowiem obecnie wykorzystuje się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.
Read more >>

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Posted on 31/01/2019 1:20pm
pit
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem. Jest to wynik obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego nieprzestrzeganie związane jest z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Powinno się o tym pamiętać.
Read more >>