fiskus

Gdzie bezproblemowo rozliczyć PIT?

Posted on 20/05/2019 7:11am
pit
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze niedawno, rozliczanie podatku dochodowego wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim używaliśmy klasycznych formularzy, które wypisywaliśmy ręcznie. Obowiązkowe było nie tylko pisemne wypełnienie druku, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. To już przeszłość, albowiem obecnie wykorzystuje się komputerowe programy i aplikacje online do rozliczania PIT-ów.
Read more >>

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Posted on 31/01/2019 1:20pm
pit
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas, kto w danym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem. Jest to wynik obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego nieprzestrzeganie związane jest z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Powinno się o tym pamiętać.
Read more >>

Jak skutecznie zaoszczędzić pieniądze na zakupie firmowego auta

Posted on 09/06/2017 7:27am
Umowa leasingowa
Zazwyczaj decydując się na zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej, dopiero w pewnym momencie zaczynamy uświadamiać sobie jak sporo rozmaitych kosztów nas czeka. Wynajęcie biura, zakup produktów na sprzedaż, wyposażenie naszego lokalu, nie mówiąc już o stałych opłatach, takich jak ubezpieczenia oraz podatki. A firma przecież powinna ruszyć kompletna, a nie tylko jej kawałek.
Read more >>