Co zrobić w przypadku kolizji drogowej? Które dane sprawcy będą nam potrzebne? Do kogo zgłaszamy szkodę?

Posted on 20/07/2021 9:07pm

Wypadki na drogach to bardzo częsta rzecz. Mimo że jest jakby bezpieczniej, niż jeszcze kilka lat temu, to i tak ciągle słychać o niebezpiecznych wypadkach. Co zrobić, gdy zdarzy się brać udział w jednym z takich zdarzeń? Jak starać się o wypłatę odszkodowania?


Takie stłuczki albo wypadki na drogach za każdym razem wiążą się ze sporym stresem.


Nawet jeśli nie my doprowadziliśmy do tego typu kolizji, to i tak musimy dopilnować kilka spraw. O odszkodowanie powypadkowe z OC można się starać, jeśli jesteśmy poszkodowani w kolizji.

Podoba Ci się omawiany post? Więc odsyłam do strony www (https://notariusz-rakoczy.pl/) - tam znajdziesz interesujące dane, które są przedstawieniem prezentowanego zagadnienia.

Jeżeli miała miejsce drobna stłuczka oraz nikt nie ucierpiał to od razu powinniśmy pamiętać o uzupełnieniu ważnych dokumentów. Od naszego ubezpieczyciela najczęściej dostajemy druki, jakie wypełniamy w razie ewentualnej stłuczki na drodze. Trzeba w nich w sposób jasny określić kto jest sprawcą kolizji. Jeśli dana strona nie chce przyznać się do winy, to trzeba zadzwonić po policję drogową.


Business meeting
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com


zdrowie
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
radca prawny
Author: gmlegal
Source: http://www.gmlegal.pl/


Pamiętajmy o zapisaniu danych kierowcy, wraz z adresem oraz numerem dowodu.

Jeśli masz ochotę zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu www (https://rm-kancelaria.pl/adwokat-rodzinny-lublin) gdzie odnajdziesz mnóstwo interesujących danych, które szczegółowo omawiają zagadnienie.

Przydatny będzie także numer rejestracyjny oraz numer polisy sprawcy wypadku. Należy także spisać dobrze wszystkie okoliczności zdarzenia. Szkodę należy zgłosić ubezpieczycielowi sprawcy stłuczki. Jeśli interesuje nas bezpłatna pomoc prawna, bo nie jesteśmy pewni niektórych rzeczy, to warto wiedzieć, że wiele firm oferuje takie usługi. Dobrze jest sprawdzić jakie są możliwości oraz skorzystać z takiej opcji w razie potrzeby.


Oczywiście można liczyć, że tego typu sytuacja nie będzie miała nigdy miejsca, jednak dobrze jest się przygotować i wiedzieć, jak postąpić.

Tags: rzeczy, firm, odszkodowanie, możliwości