Co możemy zrobić momencie gdy przesyłka kurierska jest uszkodzona lub nie przyszła na czas. Jak zareagować?

Posted on 12/10/2021 7:28am

Nasza egzystencji wiąże się z wiecznym pośpiechem, w związku z czym od czasu do czasu nie posiadamy czasu na wykonanie określonych formalności, a jest to niezwykle istotne, kiedy przyjmujemy paczkę od kuriera.

paczki przed wysłaniem do kuriera
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Z reguły nie zwracamy uwagi czy przesyłka dotarła na czas oraz na to czy ma pewne zniszczenia. Puszczamy wolno kuriera, tymczasem należy od czasu do czasu dobrze zobaczyć paczkę. Może być to podobne, jeśli okaże się, że otrzymaliśmy uszkodzoną przesyłkę.W tego rodzaju sytuacji odbiorca posiada siedem dni od dostarczenia przesyłki na pokazanie, że wina za stan przesyłki znajduje się po stronie kuriera, aby jednak takich rzeczy dokonać należy szczegółowo poznawać się z procesem procesu o odszkodowanie (więcej informacji: usługi kuriera).

Uważasz, że ten materiał jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię też ta rekomendowana oferta, ponieważ dotyczy podobnej problematyki.

Informacji na ten temat zapewniający może dowiedzieć się na stronie internetowej firmy przewozowej lub usługi sprzątające katowice czytając regulamin firmy. Jeżeli te drogi z określonych powodów nie pomogą, cały czas można szukać pomocy w infolinii dla klientów. Musimy nie zapominać tez o tym, że konsument zawsze może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w sytuacji, kiedy przesyłka nie ostaje doręczony na czas? Należy pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na dokładnym terminie, w którym przesyłka ma być doręczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Doskonała firma kurierska jest zobligowana by poinformować klientów o wyznaczonym terminie, w którym paczka będzie dostarczona i musi się z tego wywiązać. Jeżeli tego nie zrobi odbiorca ma prawo występować o odszkodowanie. Wysokość tego typu odszkodowania jednak nie może przekraczać dwukrotności należności za usługę. Dokładne ceny odszkodowań wybierane są w regulaminie przedsiębiorstwa kurierskiego.

przesyłki kurierskie
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Jak widać adresat nie jest pozostawiony sam sobie, a prawo zapewnia mu możliwość otrzymania odszkodowań za zastałe szkody oraz niedotrzymanie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, ponieważ mnóstwo z nas zapomina o swoich prawach. Warto wiedzieć, co możemy zrobić i gdzie możemy się udać celem znalezienie pomocy

Tags: wina, prawo