Bez cienia wątpliwości warto postarać się zabezpieczyć własną przyszłość

Posted on 18/06/2020 7:56am

Typowy Polak, choć tak naprawdę nie jesteśmy w tym przypadku rodzynkiem, nie może rzec w 100%, że będzie miał możliwość za przykładowo trzydzieści lat funkcjonować na odpowiednim poziomie.

Niby pomniejsza się ilość biednych, lecz jeżeli dzisiaj zarabiamy powiedzmy siedem krajowych, zatem jesteśmy całkiem bogaci, to jeśli za pewien czas zmniejszy się nam wynagrodzenie o połowę, to ogólnie nadal nie będziemy klepać biedy i stać w kolejce po socjal, ale z pewnością odczujemy poważnie znaczne zmiany - na sporo gorsze. Co zatem można zalecić ludziom, którzy pragną w jakiś sposób zabezpieczyć swoją przyszłość? A zresztą nie rozchodzi się tylko o swój byt, lecz również przyszłość swoich dzieci.

Jeżeli czytasz ten tekst to oznacza, że temat Cię bardzo zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony pct, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

No cóż, na całe szczęście mamy możliwość nieźle zadbać o to wszystko.
Pieniądze, Euro
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Na początku należy zainwestować w chociażby grunty rolne. Prawda jest taka, że nadal mocno opłaca się kupić grunty, bo przecież ciągle ich wartość szybko rośnie. Zasadniczo grunty są już teraz drogie, a co najbardziej istotne, ich wartość nieustannie wzrasta. Zasadniczo ciężko sprzedać dom na prowincji, ale z działkami rolnymi najczęściej nie ma większego kłopotu. Warto także zainwestować w wino albo dzieła sztuki, np. obrazy mało znanych, acz solidnych artystów. W naszym kraju maluje wielu genialnych artystów, zatem (zobacz więcej pod tym linkiem) warto nawet pozyskać kredyt gotówkowy dla firm, jeżeli nie mamy zbyt dużo kasy na inwestycję, lecz bardzo lubimy ryzyko. No właśnie - są takie typy inwestycji, które są mocno ryzykowne, ale nie jest powiedziane, że ryzyko we wszystkich przypadkach popłaca.Idealny wariant - zainwestujemy sporą część kasy w trochę bardziej ryzykowne segmenty, lecz także nie zapomnimy, że aby potem nie obudzić się bez niczego, bez cienia wątpliwości trzeba porozglądać się za tymi inwestycjami, które zapewne nie dadzą za dużo zaoszczędzić, ale przynajmniej zdołamy uciec przed inflacją. Chociaż kryzys ekonomiczny sprawił, że ciężko w 100% zaufać wielkim bankom, to jednak no jakby nie patrzeć prawda jest taka, że takie choćby konta oszczędnościowe są naprawdę godne naszego zainteresowania. Nie obawiajmy się trzymania pieniędzy w bankach, bo to tak czy siak dużo bezpieczniejsze miejsce, niż przysłowiowa skarpetka.

Tags: dom, grunty rolne, nieruchomość