Ładne i funkcjonalne meble łazienkowe

Posted on 20/07/2021 11:48am

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu. Dbamy tam o swoją urodę, relaksujemy się po ciężkim dniu oraz znajdujemy czas tylko dla siebie. Istotne jest, by łazienka była odpowiednio urządzona – to małe zwykle pomieszczenie trzeba zagospodarować tak, by korzystanie z niego było łatwe i przyjemne. Właściwie dopasowane meble uzupełnią aranżację oraz ułatwią utrzymanie w łazience porządku.

umywalka
Author: Marmorin Studio Design
Source: Marmorin Studio Design
Nim kupimy meble łazienkowe trzeba przeanalizować, jakie elementy wyposażenia są w łazience potrzebne, ile zabiorą powierzchni i ile tak naprawdę pozostanie miejsca na szafki i półki.

Zgromadziliśmy w tym miejscu ciekawe dane, więc jeżeli masz ochotę dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej naszych stron.

Pamiętajmy, że żeby użytkowanie mebli było w pełni wygodne, szuflady i drzwiczki muszą otwierać się bez przeszkód do samego końca, potrzebny jest zatem pewien zapas wolnego miejsca dookoła nich - meble łazienkowe.

Jeśli nie ma możliwości, aby w łazience wstawić wolnostojące szafki, zawsze można zdecydować się na praktyczne rozwiązania, dedykowane w szczególności do niedużych pomieszczeń. Doskonałą opcją są szafki pod umywalkę, które pozwalają użyć przestrzeń z pozoru nie do zagospodarowania - szafki łazienkowe.

Interesuje Cię taka kwestia? Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości, które także okażą się użyteczne, kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w serwisie (https://lampomat.pl/pl/p/Bokard-LO-Ogrodowa-Elmarco-172-00..-000121-200cm-grafitowy/8187).

Współczesne umywalki mogą być montowane na specjalnym blacie (wtedy otrzymujemy dodatkową przestrzeń na przybory toaletowe) lub wolnowiszące, lecz nie wymagają montażu rozległego systemu hydraulicznego, dzięki czemu przestrzeń pod umywalką doskonale nadaje się na zamontowanie wąskiej szafki z półkami, lub systemu szuflad.


Meble łazienkowe to jednak nie tylko szafki pod umywalkę – jeśli brakuje nam miejsca, aby ustawić meble na posadzce, wybierzmy szafki, które można zamontować na ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie chemii gospodarczej czy ręczników, nie ograniczając sobie swobody ruchów. Mnóstwo wiszących szafek łazienkowych posiada lustro w drzwiczkach, nie trzeba więc kłopotać się, gdzie zamontujemy lustro, jeżeli w jego miejscu znajdzie się szafka.

Nim wybierzemy meble do łazienki, zastanówmy się, jak dużo rzeczy zamierzamy trzymać w łazience i dopasujmy pojemność szafek do naszych potrzeb. Zwróćmy też uwagę na to, żeby meble były wykonane solidnie, z materiałów, niewrażliwych na wilgoć. Dzięki temu przez długi czas będziemy mogli cieszyć się przestronnymi, wygodnymi w użytkowaniu i atrakcyjnymi wizualnie meblami łazienkowymi.

Tags: łazienka, syfon, lustro, szuflada, hydraulika